قیمت آتی طلا رو به پایین ، قیمت نفت صعودی ، پس از خبر کشف واکسن کرونا

قیمت جهانی نفت با کشف واکسن کرونا صعودی شد
اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 10, 2020 | 17:21 زمان مطالعه 2 دقیقه

قیمت آتی طلا و نقره با شیب تند در روز دوشنبه در امریکا رو به پایین بود، که بر اثر اخبار امیدوار کننده واکسن کرونا کووید 19 بود.بازارهای سهام نیز از این خبر تاثیر پذیرفتند، مانند شاخص های امریکایی که با افزایش ریسک پذیری در ساعات گذشته صعود داشت.  قیمت های طلا در این شب به بالاترین حد هفت هفته ای خود یعنی 1966.10$ رسیده بود. قیمت فیوچرز طلای دسامبر آخرین بار با 39.90$ کاهش به 1911.70$ رسید و نقره کامکس دسامبر با 0.792 $ کاهش به 24.855$ بابت هر اونس رسید.

فایزر Pfizer در ساعات گذشته اعلام کرد که آزمایش واکسن کرونا روی 44000 مورد دارای اثربخشی 90 درصدی بود و یک شبه  باعث صعود بازارها شد. به نظرم می رسد که این نهایتا خبر خوبی است که بازارهای جهانی ماه ها منظر آن بود، در حالی که وضعیت پاندمی در هر جایی مثل امریکا و اروپا بد و بدتر می شد.

شاخص دلار امریکا امروز پس از آن که به کف 9 هفته ای خود رسید، ثابت بود. قیمت نفت خام نیز شدیدا بالا رفت و به قیمت 40$ بابت هر بشکه رسید. سود ده ساله اوراق بهادار خزانه داری امریکا در حال حاضر برابر 0.8% گزارش شد.

بازار ابتدا برای شروع هفته تجاری آرام بود. جو بایدن به عنوان رئیس جمهور امریکا در روز یکشنبه اعلام شد و به حد نصاب آرا برای تصدی پست ریاست جمهوری رسید. بازار همچنان اخبار کنگره را رصد می کند، دموکرات ها اکثریت نمایندگان مجلس و جمهوری خواهان اکثریت سنا را در اختیار دارند. بازارهای سهام  گویا گره خورده اند و و هیچ تغییر عمده ای در سیاست های پولی رخ نداده است.

در حالی که دورنمای تجاری دولت امریکا تحت مدیریت بایدن برای بازار سهام منفی است، باید گفت که بایدن به عنوان چهره سیاست جهانی امریکا، یک نیروی با ثبات محسوب می شود. یوان چین روز دوشنبه با این احتمال که روابط چین و امریکا با وجود بایدن بهتر می شود، به بالاترین حد دو ساله ی خود رسید.

داده های اقتصادی امریکا برای روز دوشنبه مثبت و روشن است و این شامل شاخص روند اشتغال نیز می شود.

به لحاظ تکنیکال، صعود قیمت فیوچرز دسامبر برای طلا همچنان در میان مدت رو به بالا است. قیمت هدف برای صعود بعدی رسیدن به خط مقاومت فیوچرز دسامبر یعنی حدود 1966.10$ است. هدف قیمتی برای روند نزولی نیز رسیدن به خط حمایت 1851$ در سپتامبر است. اولین مقاومت در 1925 و سپس در 1939.40 دلار دیده می شود. اولین حمایت در 1899.50$ و سپس در 1880$ مشاهده می گردد. نرخ بازار وایکوف: 6.5

صعود قیمت فیوچرز دسامبر برای نقره به لحاظ تکنیکال امکان پذیر است اما قیمت ها بر اساس نمودار امروز و پس از رسیدن به بالاترین حد 7 هفته ای خود، سقوط کردند. هدف بعدی صعود نقره در خط مقاومت 27$ بابت هر اونس است. هدف قیمتی برای سقوط نقره نیز در خط حمایت ماه اکتبر برابر 22.625$ قرار دارد. اولین مقاومت در 25$ و سپس در 25.71$ دیده می شود. حمایت بعدی در 24.455 و سپس در 25$ دیده می شود. نرخ بازار وایکوف : 6.5

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده