قیمت جهانی طلا تا زمان انتخابات آمریکا دچار توقف شده است

قیمت سکه بهار آزادی به 14 میلیون تومان برگشت
اخبار طلا و سکه sarayetala اکتبر 28, 2020 | 06:41 زمان مطالعه 2 دقیقه

قیمت های آتی طلا در اوایل معاملات روز سه شنبه ایالات متحده اندکی ضعیف ظاهر شدند.معاملات فلزات گرانبها پیش  از آنچه مهمترین رویداد سال تجاری  جاری خوانده می شود، یعنی انتخابات ایالات متحده در یک هفته ، آینده، مکث کرده اند.

بسیاری از بازارها هم  ممکن است تا مشخص شدن نتایج انتخابات منتظر بمانند. با توجه به نامشخص بودن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، بسیاری از معامله گران می خواهند اندکی از بازارها دور شوند یا برخی از ریسک ها را متوقف کنند.

طلا و نقره در روزهای آینده  احتمالا با ثبات نسبی به استقبال انتخابات خواهند رفت.  معاملات آتی طلا در ماه دسامبر با 1.00 دلار کاهش به 1904.7 دلا در هر اونس و نقره کمکس با 0.02 افزایش به 24.44 دلار در هر اونس رسیده بود.

بازارهای بین المللی سهام در طول شب تقریبا ضعیف بودند.  قرار است شاخص های سهام ایالات متحده هنگام شروع روز کاری بازار نیویورک اندکی افزایش یابند. بازار جهانی  به علت گسترش دوباره همه گیری کرونا در بخش زیادی از جهان من جمله آمریکا و اروپا، همچنان متلاطم است.

نگرانی های وجود دارد که به دلیل گسترش کرونا تعطیلی های جدیدی در طول زمستان مققر شود گرچه این تعطیلی ها قرار نیست به شدت بهار گذشته باشند.

اروپا هم اکنون در حال غیرفعال کردن برخی از فعالیت های تجاری خود است و هیچ کدام از واکسن های ساخته شده به این زودی ها به مرحله توزیع عمومی نخواهند رسید.

جلسات مهم سیاست پولی بانک های مرکزی در این هفته برگزار خواهند شد، بانک کانادا روز چهارشنبه و بانک مرکزی اروپا و بانک  ژاپن هردو در روز پنج شنبه. تورم در اروپا به یک نگرانی بزرگ تبدیل شده است.

بازارهای مهم خارج از آمریکا اوایل امروز شاهد ثبات شاخص دلار آمریکا بودند. قیمت نفت خام نایمکس با افزایش به بشکه ای حدود 39 دلار رسید. بازده اوراق بهادار ده ساله خزانه داری آمریکا هم امروز 0.8 درصد است.

داده های اقتصادی ایلات متحده شامل گزارشات هفتگی خورده فروشی شرکت های گلدمن ساکس و جانسون ردبوک، سفارشات کالاهای بادوام، شاخص قیمت ماهانه خانه، شاخص های مسکن S&P Core  ، نظرسنجی تجاری بانک مرکزی فدرال ریچموند و شاخص اعتماد مصرف کنندگان، روز سه شنبه منتشر می شود.

از نظر فنی بازار صعودی معاملات آتی طلا در ماه دسامبر در میان معاملات تک سویه و متلاطم، دارای مزیت کلی کوتاه مدت است. این بازار در حال کار بر روی یک روند صعودی نوپا می باشد.

هدف بعدی بازار صعودی در معاملات آتی طلا، رسیدن به مقداری بالاتر از مقدار مقاومت ثابت قیمت در ماه اکتبر یعنی 1939.4 دلار است. در همین حال به نظر می رسد هدف کوتاه  مدت بازار نزولی، پایین آوردن قیمت های معاملات آتی به پایین ترین سطح پشتیبانی فنی ماه سپتامبر یعنی 1851 می باشد.

بیشتر بخوانید : کاهش چشمگیر طلا در بازار چین در سال 2020

اولین مقاومت در بالاترین قیمت روز جمعه گذشته و مقدار 1917.3 دلار و سپس در 1925 دلار مشاهده شد. اولین پشتیبانی نیز در پایین ترین قیمت روز دوشنبه و مقدار 1891.5 دلار و سپس در 1885 دلار مشاهده شد.

بازار صعودی نقره آتی دسامبر از برتری کلی کوتاه مدت برخوردار است و روی روند صعودی قیمت متمرکز است. هدف بعدی بازار صعودی نقره بستن قیمت ها در نسبت مقاومت فنی استوار با 27دلار به ازای هر اونس است.

هدف بعدی بازار نزولی بستن قیمت ها در زیر سطح حمایتی 22.965 دلار بوده و اولین مقاوت در بالاترین قیمت روز دوشنبه یعنی 24.765 دلار و سپس در 25 دلار دیده شد و پشتیبانی بعدی در پایین ترین قیمت روز دوشنبه یعنی 24.145 دلار و سپس 24دلار به وقوع پیوست.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده