افزایش قیمت جهانی طلا با سیاست نرخ بهره بانک فدرال

پیش بینی قیمت طلا در سال 1400
اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 6, 2020 | 13:10 زمان مطالعه < 1 دقیقه

در حالی که بانک فدرال اطلاعات اندکی از سیاست پولی بروز می دهد ،قیمت جهانی طلا همچنان در بالاترین سطح طی شش هفته گذشته حفظ شده است.

در راستای انتظارات پیشین،  بانک فدرال نرخ بهره را در محدوده صفر نگه داشت. بانک فدرال همچنین یادآور شد که فعالیت های اقتصادی همچنان رو به بهبود اما بسیار کمتر از سطح ابتدای سال است.

 بیانیه سیاست پولی  بانک فدرال  تقریباً از جلسه سپتامبر خود  تا جلسه اخیر تغییری نکرده و موضع خود را از جلسات قبلی تکرار می کنند: مسیر اقتصاد به میزان قابل توجهی به روند شیوع ویروس کرونا بستگی خواهد داشت. بحران بهداشت عمومی جاری، در کوتاه مدت بر فعالیت های اقتصادی ، اشتغال و تورم سنگینی می کند و خطرات قابل توجهی را برای چشم انداز اقتصادی در میان مدت ایجاد خواهد کرد.

قیمت طلا واکنش چشمگیری به بیانیه بانک مرکزی که کاملاً مطابق با انتظارات بود ،نشان نداد. آخرین قیمت معاملات آتی طلای دسامبر در هر اونس 1947.20 دلار معامله شد که  2.70 درصد  در یک روز رشد داشت.

اقتصاددانان  گفته اند  به دلیل اینکه این جلسه در میانه انتخابات عمومی ایالات متحده برگزار شد، انتظاری بیش از این از بیانیه جلسه و تاثیر آن بر بازار نداشته اند. جو بایدن ،نامزد حزب دموکرات ،در آرا کالج انتخاباتی پیشتاز است ،اما تعدادی از ایالت ها همچنان در حال شمارش آرا هستند.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده