رندی اسمالوود : زمستان سختی خواهد بود بنابراین مقداری طلا نگه دارید

قیمت طلا و سکه بهار آزادی 3 آبان 1399
اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 21, 2020 | 16:35 زمان مطالعه 3 دقیقه

بازار طلا همچنان زیر 1900 دلار در هر اونس به سختی تلاش می کند و اگرچه زمان برای رسیدن هر اونس طلا به 2000 دلار در حال اتمام است ، اما یکی از مدیران معادن گفت که هر نوع  دیدگاه طولانی مدت برای بازار طلا است مهمتر از دید کوتاه مدت است.

در گفتگوی تلفنی با کیتکو نیوز ، رندی اسمالوود ، رئیس و مدیر عامل شرکت ویتون پریسیس متالز ، گفت که برای او دشوار است که سناریویی را ببینیم که قیمت طلا به طور مادی کاهش یابد.

اگرچه خوش بینی سرمایه گذاران به دنبال اخبار مثبت در مورد واکسن های احتمالی ویروس کرونا ایجاد است ، اسمالوود گفت که برای جبران خساراتی که قبلاً به اقتصاد جهانی وارد شده ، محرک های بیشتری لازم است.

او گفت: “ما به دنبال زمستانی سخت به دلیل تعطیل شدن مشاغل به دلیل شرایط قرنطینه جدید هستیم و ، من تعجب می کنم که چه تعداد از آن مشاغل قادر به بازگشایی خواهند بود””ما همچنان شاهد محرک باورنکردنی فقط برای راه اندازی مجدد اقتصادها هستیم. هر ارز در جهان امروز و حداقل برای دو یا سه سال آینده ضعیف خواهد شد.”

نظرات اسمالوود یک هفته پس از آن است که ویتون درآمد خوب سه ماهه سوم را گزارش کرد ، از جمله درآمد رکورد 307 میلیون دلار ،که 37 درصد بیشتر از سه ماهه سوم 2019 است. این شرکت همچنین جریان نقدی رایگان ثبت شده را گزارش کرد و در نتیجه ، سود سهام خود را 20 درصد افزایش داد.

اسمالوود گفت که بسیار حیرت انگیز است که ببینیم بعد از مختل شدن تولید در سراسر جهان به دلیل بیماری همه گیر کرونا و قرنطینه­ های تعیین شده توسط دولت برای کاهش شیوع ویروس ، صنعت معدن چقدر توانسته است بهبود یابد.

ویتون به طور قابل توجهی از قیمت های تقریباً کم سابقه طلا بهره برد زیرا تولید آن در سه ماهه سوم 7 درصد کاهش یافت. تعداد تولیدات ویتون روند فعلی بخش معدن را منعکس می کند ، زیرا بسیاری از تولیدکنندگان تولید کمتری را گزارش کرده اند. اسمالوود گفت كه انتظار دارد تولید طلا در چند ماه آینده محدود شود زیرا شركت ها به سیاست های فاصله گذاری اجتماعی پایبند هستند.

اسمالوود گفت: با كمتر بودن كارگران در هر شیفت کاری ، عمليات زيرزميني قابل توجه ترين تأثير را خواهد داشت.

“وقتی به سبد دارایی های ما نگاه می کنید ، دارایی هایی که بیشترین تأثیر را از همه گیر دارند همه معادن زیرزمینی هستند.

وی افزود ، قیمت بالاتر طلا بیش از جبران تولید از دست رفته است. حتی با معاملات قیمت های زیر 1900 دلار ، بازار طلا در مقایسه با این زمان سال گذشته هنوز 26 درصد رشد دارد.

اسمالوود با نگاهی به روند فعلی در بازار گفت که انتظار دارد تا دو یا سه سال آینده بخش معدن از تفاوت های اخیر برخوردار شود. وی افزود مدیران اجرایی معدن چیزهای زیادی از آخرین رونق بازار یاد گرفته­اند و محتاط ترند.

وی گفت: “سوال بزرگی كه پرسیده می شود این است:” چه مدت است که شركت ها شروع به تنظیم درجه تعدیل خود كرده و برخی از مواد درجه پایین را تعقیب می­كنند ، “”فکر می کنم کمی طول بکشد تا این تفاوت ها شروع به کاهش کنند.”

در مورد اینکه چه زمانی سرمایه گذاران شروع به شناسایی ارزش رو به رشد در بخش معدن می کنند ، اسمالوود گفت که این کار زمان بر است ، اما در برخی از زمان ها ، مردم نمی توانند سودهای تولید شده را نادیده بگیرند.

اسمالوود در مورد اینکه چه چیزی برای ویتون هدف بعدی است ، گفت که او از افزایش قیمت مس دلگرم است. وی افزود كه امیدوار است این شركت معاملات جریانهای فلزات گرانبها را انجام دهد زیرا شركتها به دنبال ساخت معادن بیشتر مس هستند.

وی گفت که با افزایش قیمت طلا ، توافقنامه جریانی برای شرکتهایی که به دنبال جذب سرمایه ساخت هستند بسیار جذاب به نظر می رسد.

اسمال وود همچنین افزود که اگر آنها نتوانند پول خود را به کار بگیرند ، این مبلغ به سهامدارانش برمی گردد.

وی گفت: “من اعتقادی به نشستن روی توده ای پول ندارم.” “اگر نتوانیم تا پایان سال آینده معامله کنیم ، سود سهام خود را به 40٪ سهام نقدی خواهیم رساند. اما با توجه به نحوه حرکت بازار ، فکر می کنم سال آینده بتوانیم معاملاتی را انجام دهیم. “

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده