سقوط بورس وال استریت به دلیل ویروس کرونا و نگرانی انتخابات آمریکا

بورس وال استریت به دلیل ویروس کرونا و انتخابات آمریکا
اخبار طلا و سکه sarayetala اکتبر 29, 2020 | 16:25 زمان مطالعه 2 دقیقه

معاملات آتی شاخص سهام ایالات متحده در روز چهارشنبه سقوط کرد، زیرا افزایش موارد  ابتلای ویروس کرونا در سراسر جهان باعث ایجاد نگرانی در خصوص تعطیلی مجدد اقتصادهایی که تازه کار خود را از سرگرفته بودند، شده است همچنین نگرانی ها درباره  رقابت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز وزنه سنگینی در ایجاد این نگرانی به شمار می رود.

معاملات آتی سهام شرکت Wynn Resorts WYNN.O فعال در حوزه سرگرمی و هولدینگ خطوط هوایی آمریکا  UAL.O که جزو شرکت های حساس به محدودیت های ناشی از همه گیری کرونا می باشند، بیش از 1درصد افت کرده اند. شاخص سهام شرکت های فعال در حوزه انرژی ماندد Occidental Petroleum Corp OXY.N با افزایش نگرانی از افت تقاضا برای سوخت و انرژی، 2.8 درصد کاهش یافت.

موارد جدید ابتلا به کرونا و بستری بیماران در غرب میانه آمریکا رکورد جدیدی ثبت کرد در همین حال  در اروپا، نگرانی ها از افزایش اعمال محدودیت های احتیاطی در کل فرانسه، اشتیاق سرمایه گذاران  برای ریسک های اقتصادی را کاهش داده است.

حرکات سینوسی آمار ابتلای همه گیری، افزایش سطح بیکاری و عدم موفقیت قانونگذاران آمریکایی در توافق بر سر بسته های محرک اقتصادی جدید قبل از تاریخ برگزاری انتخابات، روز سه شنبه، شاخص سهام  شرکت های صنایع سنگین نزدک  و S&P500 را به کمترین میزان در سه هفته گذشته نزدیک کرد.

میزان نگرانی و واهمه در وال استریت به بالاترین سطح خود در حدود دو ماه گذشته رسید زیرا نگرانی سرمایه گذاران در خصوص انتخابات بحث برانگیز آمریکا و سایر رخدادهای احتمالی شش روز منتهی به انتخابات افزایش یافته است.

طبق نظر سنجی رویترز/ایپسوس، بایدن رقیب دموکرات ترامپ، 10 امتیاز بیشتر از او دارد ولی رقابت در ایالات سرنوشت ساز که در نهایت تعیین کننده فرد پیروز خواهد بود، تنگاتنگ است.

در ساعت 6:28 دقیقه صبح شاخص ET,DowE-minis1YMcv1 با افت 1.64 درصدی به 26918 واحد،

شاخص S&P500E-minisEScv1 با افت 1.35 درصدی به 3337.25 واحد و شاخص Nasdaq100E-minisNQcv1 با 1.05 درصد به 11465 واحد رسید.عملکرد شاخص شرکت مایکروسافت با بهره گیری این شرکت از دورکاری و آموزش آنلاین، فراتر از پیش بینی ها ظاهر شد. با این وجود این شاخص پس از افزایش 35 درصدی در سال جاری، 2 درصد سقوط کرد.

شاخص سهام سایر شرکت های بزرگ  فناوری مانند اپل، آلفابت که گوگل زیر مجموعه آنست، آمازاون و فیسبوک که قرار است گزارش های مالی خود را روز پنجشنبه منتشر کنند، بین 0.9 تا 1.6 درصد کاهش داشته است.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده