بازار جهانی طلا در حالت انتظار

بازار جهانی طلا در حالت انتظار برای ریاست جمهوری آمریکا
اخبار طلا و سکه sarayetala اکتبر 28, 2020 | 15:36 زمان مطالعه < 1 دقیقه

 شرکت سرمایه گذاری TD Securities  : بازار طلا در حال قرار گرفتن در حالت نظاره و انتظار است.

به گفته TD در حالی که هفت روز به انتخابات آمریکا باقی مانده تاجران طلا اکنون در حال نظاره و انتظار هستند. استراتژیست های بازار کالای شرکت TD عنوان کردند اعضا در حال ارزیابی پتانسیل به نتیجه رسیدن  توافق بر سر بسته محرک مالی، قبل از انتخابات هستند.

احتمالا پیروزی دموکرات ها در انتخابات موجب پشتیبانی از قیمت طلا در دراز مدت خواهد شد. احتمال این پیروزی به دلیل دامن زدن به افزایش بسته های انعطاف پذیر محرک اقتصادی در سطح جهان، پیش بینی هایی در مورد افت ارزش دلار ایجاد کرده  است ولی این احتمال موجب افزایش شیب منحنی شاخص خزانه داری هم  شده است.

در حالی که ما پیش بینی می کردیم بانک مرکزی فدرال بلافاصله پس از انتخابات با افزایش مدت زمان تسهیل کمّی، این ریسک ها را کاهش می دهد، بانک مرکزی رویکردی واکنشی اتخاذ کرده که نشان می دهد در صورت ضرورت با افزایش نرخ ها بازار را وادار به حرکت کند.


انتظار می رود خالص خرید بانک مرکزی به شدت افزایش یابد، و این افزایش در جلسه دسامبر کمیته فدرال بازار باز FOMC اتفاق بیافتد. به علاوه با توجه به اینکه پیروزی دوموکرات ها هم باعث تضعیف دلار خواهد شد و هم باعث افزایش دراز مدت قیمت ها، قیمت طلا در این بین ممکن است به ثبات و رشد برسد.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده