افزایش قیمت سهام ایالت متحده ، پس از خبر آزمایش موفق واکسن کرونا

شاخص بورس آمریکا پس از کشف واکسن کرونا توسط کمپانی فایزر ، رشد کرد
اخبار اقتصادی sarayetala نوامبر 9, 2020 | 20:36 زمان مطالعه 2 دقیقه

قیمت سهام ایالات متحده در روز دوشنبه افزایش یافت ، زیرا خبر اولین آزمایش موفقیت آمیز واکسن کرونا ، کووید 19 امیدهای خروج اقتصاد از یک سال بحران ناشی از همه گیری را برانگیخت.

با توجه به سود بازارها پس از تلاش جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ، معاملات آتی S&P 500 را در مسیر باز شدن با رکوردهای بالا پس از اخبار فایزر و شریک آلمانی او بیوتک نشان داد.

این شرکتها با ماههای ممنوعیت سفر و تعطیلی بیشترین آسیب را دیدند ، شرکت بویینگ با 15٪ افزایش ، و شرکتهای هواپیمایی و خطوط مسافرتی ، همه بین 20٪ تا 30٪ بالاتر بود.

سهام فایزر 13% رشد کرد در حالی که معاملات آتی شاخص رأس کوچک راسل 2000 7٪ رشد کرد و تا ساعت 07:38 صبح ET به بالاترین حد معاملات خود رسید.

دو ای مینیز 5٪  رشد کرد در حالی که شاخص S&P 500  ای مینیز با 3.36٪ افزایش به 3،618.5 امتیاز رسید. سقف روزانه این شاخص 3،746 است.

آندره سیوتی ، رئیس استراتژی TS لومبارد در لندن گفت: “این بسیار مهم است (اخبار) زیرا این دیدگاه بازار را تأیید می کند که اقتصاد و درآمد می توانند آن مسیر رشدی را که قبل از وقوع بحران (کووید 19) داشتند ، دریافت کنند.”

بانک های آمریکایی از جمله سی تی گروپ ای ان سی ، بانک امریکن گروپ و گولد من ساچ گروپ ای ان سی ، که اغلب به عنوان یک وکالت برای اقتصاد گسترده تر شناخته می شود ، پس از پی فیزر و بیوتک بین 5٪ و 8٪ رشد کردند ، داده ها نشان دادند که واکسن بیش از 90٪ در پیشگیری از کووید 19 موثر است .

این شرکت ها ، که اولین تولیدکنندگان دارو که داده های موفقیت آمیز در یک آزمایش بالینی گسترده را نشان دادند ، گفتند که تاکنون هیچ نگرانی جدی در زمینه ایمنی پیدا نکرده اند و انتظار دارند اواخر این ماه به دنبال مجوز استفاده اضطراری ایالات متحده باشند.

کارستن برزسکی ، تحلیلگر ING ، گفت: “محرک بزرگتر چشم انداز اقتصادی از عوامل بیرونی است.” “در حال حاضر این به معنای تولید واکسن است.”

در مقابل ، سهام در فن آوری و سایر شرکت هایی که به عنوان برندگان “در خانه ماندن” شناخته می شوند کمتر بودند و یا سود کمتری داشتند.

معاملات آتی ناس داک با افت 55.75 واحدی یا 1.12 درصدی روبرو شد که نت فیلیکس ای ان سی 5.6٪ افت کرد ، شرکت بازی سازی اکتیویژن بیلیزارد ، ای ان سی و آمازون دات کام حدود 3٪ کاهش یافت و اپل ای ان سی در حد کمی امروز کاهش یافت.

پیروزی بایدن در پنسیلوانیا در روز شنبه او را در بالاتر از 270 رأی کالج انتخاباتی مورد نیاز برای تأیید ریاست جمهوری قرار داد ، چهار روز ازانتخابات می­گذرد، اگرچه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به این زودی ها تصمیم به تسلیم ندارد.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده