تلاطم و اضطراب در بازارهای جهانی طلا

قیمت طلا و سکه بهار آزادی 3 آبان 1399
اخبار طلا و سکه sarayetala اکتبر 29, 2020 | 08:03 زمان مطالعه < 1 دقیقه

طی چند روز گذشته صف های فروش در بازارهای جهانی رو به افزایش گذاشته است. امروز صبح نیز شاهد اضطراب و تلاطم بازار جهانی طلا بودیم. طی دو هفته گذشته شاخص های نزدک، داوجونز و S&P500  حدود 7 درصد افت داشته اند. همه ی شاخص های مهم مجبورند پایین ترین نقطه پشتیبانی را نگه دارند در غیر این صورت محکوم به سقوط هستند. در عین حال طلا، نقره و پلاتینیوم روند نزولی خود را حفظ کرده و در حال رسیدن به کمترین مقدار پیش بینی شده هستند. این روند نزولی طی یک ماه اخیر ادامه داشته است.

طلا دسامبر باید کانال 1900دلاری را حفظ کند در غیر این صورت به حدود 1860 دلار دادو ستد خواهد شد. نقره دسامبر هم باید قیمت 23 یا 24 دلاری را حفظ کند و پلاتین که از نظر معاملاتی قوی تر از طلا و نقره بوده، باید قیمت 860 دلاری را در اختیار داشته باشد و الا به حدود 820 دلار سقوط خواهد کرد.

فروش عمده فلزات گرانبها، بدون اضطراب و تلاطم بازارهای بورس، ثبات خود را تا حدودی حفظ کرده است با این حال یا باید به ثبات خود ادامه دهد یا با تلاطم رو به رو خواهد شد. یکی از مهم ترین موضوعات توزیع و فروش فلزات گرانبها، بالاترین حاشیه سودیست که قیمت ها روز دوشنبه به آن رسیدند. در همان زمان نگرانی از نتیجه انتخابات آمریکا بسیاری از بازیگران ضعیف تر بازار را از دور خارج کرد.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده