قیمت طلا در محدود 1700 دلار باقی ماند

رالی قیمت طلا ، فرصت فروش دیگری ایجاد می کند
اخبار طلا و سکه sarayetala مارس 7, 2021 | 19:02 زمان مطالعه 2 دقیقه

قیمت طلا روز گذشته 0.8 درصد دیگر هم کاهش یافت و امروز صبح هم این فلز زرد رنگ تنها توانست 0.15 درصد از مقدار کاهش یافته روز قبل را جبران کند و هنوز زیر سطح 1700 دلار بر اونس باقی بماند. نقره اما امروز صبح کار خود را با کاهش قیمت شروع کرد ولی شب گذشته در حوالی سطح 25 دلار بر اونس حمایتی را پیدا کرده بود.

جو ریسک شاخص ها در شب گذشته منفی بود. بعد از بسته شدن بازار وال استریت در وضعیت قرمز، شاخص Nekkei 225 و ASX و Shanghai Composite به ترتیب با 0.23 و 0.74 و 0.04 درصد کاهش، کار خود را به اتمام رساندند.

در بازار کالا هم نفت خام WTI و مس افزایش 1.23 و 1.69 درصدی داشتند. این اتفاق با وجود افزایش قدرت شاخص دلار رخ داده است. بدترین عملکرد در شب گذشته را NZD داشت که در برابر دلار آمریکا کاهشی 0.45 درصدی داشت. بیتکوین هم در نوبت اروپا زمان سختی را پشت سر گذاشت و به زیر 47 دلار رسید.

روز گذشته رئیس فدرال رزرو، جرومی پاول هم سخنرانی خود را ایراد کرد. بازار به طور کلی از این سخنرانی ناامید شد، چرا که او گفت متوجه افزایش نرخ بازده شده ولی نرخ یا قیمت مشخصی را هدف قرار نداده است. این در حالی است که نرخ بازده اوراق قرضه 10 ساله افزایش خود را ادامه داد و به 1.58 درصد رسید، سطحی که از فوریه سال قبل تاکنون دیده نشده بود. بنابراین هیچ برنامه کنترل یا کاهش نرخ بازدهی از طرف دولت ارائه نخواهد شد.

BOJ Gov Kuroda گفت که فکر نمی کند عریض کردن باند نرخ بازده بلند مدت لازم باشد. Kuroda در ادامه گفت که نرخ بازده بالاتر تاثیر سیاست های پولی بر روی اقتصاد را کاهش می دهد.

به نظر می رسد که شرایط برای روسیه در حال بدتر شدن است، چرا که ایالات متحده آمریکا و انگلیس به فکر اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه هستند و برخی پیشنهاد داده اند که احتمالا این تحریم ها بدهی های این کشور باشد.

شب گذشته همچنین در گزارشاتی مشخص شد که کشور چین تولید ناخالص ملی در سال 2021 را بیش از 6 درصد تعیین کرده است. مشاور اقتصادی آن ها هفته گذشته گفته بود که اگر شرایط ثابت باقی بماند، 8 تا 9 درصد رشد هم ممکن است ولی از آن موقع تاکنون صحبتی از این مقدار نشده است. هدف آن ها برای شاخص قیمت مصرف کننده هم 3 درصد و برای کسری بودجه هم 3.2 درصد است.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده