پتانسیل طلا برای عبور از مرز 2000 دلار در سال 2021

افزایش قیمت طلای جهانی در تعطیلات کریسمس
اخبار طلا و سکه sarayetala دسامبر 12, 2020 | 09:12 زمان مطالعه 2 دقیقه

بازار جهانی طلا در تلاش است تا قیمت پایه ای بالاتر از 1850 دلار در هر اونس را بدست آورد ، اما یک بانک می گوید این فلز گرانبها هنوز هم مقدار زیادی پتانسیل دارد تا در سال 2021 بالاتر برود.

در گزارش چشم انداز سال 2021 که اوایل هفته جاری منتشر شد ، ونیو یائو ، استراتژیست ارشد کالاهای ING ، گفت که اگرچه اخبار مربوط به واکسن کرونا باعث گردش کوتاه مدت طلا بازار طلا به سرفصل خبرهای پایان سال می شود ، اما چشم انداز اساسی فلزات گرانبها همچنان در سال آینده قوی باقی می­ماند.

در آخرین پیش بینی های خود ، این بانک قیمت طلا را به طور متوسط سالانه حدود 1965 دلار در هر اونس می بیند. این کشور شاهد افزایش قیمت طلا تا سه ماهه سوم سال آینده به بالای 2000 دلار است.

“بیشتر دیدگاه های کوتاه مدت طلا به زمان و مقیاس بسته محرک های ایالات متحده و همچنین نحوه پیشرفت واکسن ها در ماه های آینده بستگی خواهد داشت. او گفت: اگرچه واکسنی در راه است ، اما واقعیت این است که با توجه به جدیدترین موج های تعطیل شدن ، در برخی از اقتصادها شاهد یک فروپاشی مضاعف هستیم. “

به گفته یائو ، انتظار می رود تورم و نرخ بهره بیشترین تأثیر را در قیمت طلا در سال آینده داشته باشند. به نقل از تحلیلگران نرخ بهره در ING ، یائو گفت که آنها می بینند بازده اسمی تا 50 واحد پایه کاهش می یابد که تقریباً نیمی نسبت به سطح فعلی افت دارد.

یائو افزود حتی اگر نرخ های اسمی در اواخر سال شروع به بهبود کنند ، نرخ بهره واقعی پایین خواهد بود.

وی گفت: “انتظارات تورمی احتمالاً از افزایش بازده اسمی پیشی خواهد گرفت ، بنابراین باید شاهد ضعف بیشتر در بازده واقعی باشیم ، که از دیدگاه سازنده ما در مورد طلا در میان مدت حمایت می کند.”

در حالی که تقاضای سرمایه گذاری ، به ویژه در کالاهای قابل معامله با مبادلات طلا ، همچنان بزرگترین عامل در قیمت طلا است ، یائو گفت که با شروع بهبود جهان از بیماری همه گیر کرونا ، او شاهد بازگشت تقاضای فیزیکی است.

“تقاضای پنهان به دلیل بازگشت مصرف کنندگان به بازار ، به ویژه برای تقاضای جشنواره و ازدواج ، به احتمال زیاد تقاضای فیزیکی را به شدت تقویت خواهد کرد. وی گفت: گرچه قیمت های بالاتر ممکن است مانع برخی مصرف کنندگان شود ، محرک های دولت و افزایش درآمد قابل استفاده به احتمال زیاد نقدینگی کافی را برای افزایش خرید طلا برای مصرف کنندگان فراهم می کند.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده