بازگشت قیمت اونس جهانی طلا به زیر 1800 دلار

بازگشت قیمت اونس جهانی طلا به زیر 1800 دلار
اخبار طلا و سکه sarayetala فوریه 17, 2021 | 19:12 زمان مطالعه 2 دقیقه

قیمت های آتی طلا در بازار نیم روز آمریکا کاهش تندی را تجربه کرد و دوباره به زیر سطح حمایت حیاتی 1800 دلار برگشت. رفتار کم ریسک معامله گران و سرمایه گذاران و هم چنین رشد شاخص دلار آمریکا امروز بر علیه قیمت این فلز گرانبها عمل کردند.

قیمت نقره با وجود تبلیغ رسانه ها و تحلیلگران و معرفی آن به عنوان یک سرمایه گذاری بهتر نسبت به طلا، در حال حاضر اندکی کاهش را تجربه کرده است. قیمت آتی آپریل طلا با 28.30 دلار کاهش به 1795.00 دلار رسید و Comex مارس نقره هم با 0.068 دلار کاهش به 27.27 دلار برای هر اونس رسید.

بازارهای سهام بین المللی اما در شب گذشته تغییر کمتری کردند. لازم به ذکر است که بازار سهام چین به علت تعطیلات سال نوی چینی تعطیل است. شاخص های سهام آمریکا هم در نیم روز به خاطر ثبت سود معامله گران بعد از ثبت قله های جدید در شب گذشته، اندکی متفاوت با هم بودند.

بسته حمایت بزرگ دورت آمریکا احتمالا تا بهار به دست شهروندان آمریکایی خواهد رسید و کاهش شمال مبتلایان به ویروس کرونا به خاطر افزایش واکسیناسیون در آمریکا، باعث شده که معامله گران و سرمایه گذاران این هفته با احتیاط بیشتری به خرید و فروش بپردازند.

قیمت بیتکوین هم در روز سه شنبه قله تاریخی جدیدی ثبت کرد و بعد از رسیدن به سطوح بالای 50000 دلار، اندکی اصلاح را تجربه کرد. افزایش توجه به بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتال باعث شده تا توجه سرمایه گذاران به فلزات گرانبها به عنوان یک مقصد امن برای حفظ ارزش کاهش یابد.

بازارهای خارجی کلیدی شاهد کاهش شاخص دلار آمریکا بودند و یک کف سه هفته ای جدید ایجاد کردند. در ضمن قیمت آتی نفت خام بورس نیویورک اندکی رشد داشت و حوالی بشکه ای 59.60 دلار معامله شد. بازده ده ساله خزانه داری آمریکا نیز هم اکنون 1.25 درصد است.

از لحاظ تکنیکی، خرس های معاملات آتی طلا در کوتاه مدت برتری دارند و امروز هم این برتری را تثبیت کردند. قیمت ها در یک روند نزولی شش هفته ای در نمودار روزانه قرار دارند. هدف قیمت صعودی گاوها، بسته شدن قیمت بالای سطح مقاومت 1856.60 دلار است.

هدف قیمت بعدی خرس ها نیز بسته شدن کندل زیر سطح حمایت 1784.60 دلار است. اولین سطح مقاومت در 1800 دلار و بعد از آن در 1820 دلار قرار دارد. اولین سطح حمایت هم، در کف امروز یعنی 1788.10 دلار و بعد از آن 1784.60 دلار است.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده