سورپرایزی برای بازار طلا ؟ 3 هفته مانده تا پایان سال

یک سورپرایز برای بازار طلا هفته پایانی سال 2020
اخبار طلا و سکه sarayetala دسامبر 13, 2020 | 20:00 زمان مطالعه 2 دقیقه

قیمت طلا در مسیر بازیابی است اما آیا این شروع رشد دیگری است یا تنها واکنش به افت در اثر فروش زیاد ماه نوامبر؟ این دقیقا همان مسئله ای است که کیتکونیوز از تحلیلگران در این هفته پرسیده و خوشبینی هایی در این زمینه مشاهده کرده است.

طلا در ماه دسامبر به بالا 1800$ بابت هر اونس بازگشت و حتی تلاش کرد 1850$ را چندین بار رد کند. تحلیلگران می گویند که وقتی این سطح رد شود، قیمت طلا به 1900$ می رسد. پس از آن، مقاومت کلیدی به 1925$ می رسد که مسیر را برای 1975 دلار هموار می کند.

مواردی که ممکن است باعث چنین رشدی شوند شامل تعداد کشته های کرونا ویروس، گفت و گو درباره بسته حمایتیف عملکرد کالاها، و جلسه هفته آینده فدرال رزرو است.

 استاندارد چارتر گفت که علی رغم بعضی مشکلات کوتاه مدت، طلا به اوج 2000 دلاری خود در دوماه آینده باز خواهد گشت. همچنین واکسن و بازیابی اقتصادی تا نیمه دوم سال آینده حس نخواهد شد.

مسئله عمده دیگر در این هفته بیتکوین بود و این بحث که آیا بیتکوین می تواند توجهات را از طلا دور کند یا خیر.

بانک خارجه ی سنگاپور در گزارشی نوشت که محبوبیت بیتکوین می تواند تا حدی موجب افت طلا در نوامبر شده باشد، اما نمی تواند تنها دلیل آن باشد.

JPMorgan Chase از این هم فراتر رفته و می گوید استفاده گسترده تر از بیتکوین تاثیر مستقیم بر طلا گذاشته است. و همچنین می تواند موجب تغییر عمده در وضعیت تخصیص هر دو سرمایه شود.

استراتژیست های JPMorgan گفتند:” استفاده از بیت کوین توسط سرمایه گذاران سازمانی تازه شروع شده است و اگر درست رشد کند، قیمت طلا از بابت ناملایمات ساختاری در آینده بیشتر افت می کند.”

در خبری دیگر، Wells Fargo نقش پول در پورتوفولیو را بررسی کرده و می پرسد آیا بعضی ها می خواهند پول نقد زیادی را نگه دارند؟ بانک پول نقد را به عنوان ” پارکینگ موقتی برای سرمایه ها” توصف می کند و هشدار می دهد که در بلند مدت کارایی لازم را ندارد.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده