حمایت کمپانی های طلای دولت امارات برای برخورد با مراکز پول شویی با طلا

اخبار طلا و سکه sarayetala دسامبر 13, 2020 | 19:40 زمان مطالعه 2 دقیقه

یازده مرکز معامله طلا شامل امارات متحده عربی پشتیبانی خود را به عنوان یکی از مهم ترین بازارهای شمش طلا از قانون گذارای های مربوط به پول شویی و منابع نامشخص طلا، اعلام نمودند.

اتحادیه بازار شمش لندن (LMBA) روز جمعه گفت که در یازده مرکز، نسبت به نامه ارسالی ماه گذشته من باب استانداردهای قانونی، نظر مثبت دریافت نموده است.

نامه یاده شده به گزارش رویترز، بیان می کرد که اگر هر کدام از مراکز از استانداردهای LMBA پشتیبانی نکند، این اتحادیه می تواند از خرید شمش طلا از منابع تولیدی آن ها را متوقف کند.

این امر به طور موثر دسترسی آن به بازارهای بین المللی شمش را به خاطر این که بانک های بزرگ مسلط بر معاملات طلا مایل به معامله تنها با منابع مورد تایید LMBA هستند، مسدود می ساخت.

نامه LMBA، از دریافت کنندگان می خواست که پشتیبانی خود را پیش از یازده دسامبر اعلام کرده و برنامه خود را تا انتهای ژانویه پیاده سازی کنند.

در بیانه یاد شده:” مقامات ملی و نمایندگان آن ها تمایل خود به برقراری رابطه و همکاری با LMBA را ابراز نموده اند.”
“هیچ کس مخالفتی نشان نداد.”

وزیر اقتصاد امارات متحده عرب، عبدلله بن طوق المری با اعلام این که ” ما از این اقدام استقبال می کنیم” در اظهار نظری به رویترز گفت: ” این استقبال قدم لازمی برای فهم بهتر و بررسی  ریسک های احتمالی زنجیره تامین فلزات گرانبها می باشد.”

وی اظهار داشت:” امارات متحده عربی متعهد به بالاترین استانداردها می باشد و به دنبال ارائه بالاترین استاندارهای تحویل و انتقال در بازار طلا می باشد.

او گفت :” باید کمیته ای تشکیل داد که پولشویی در سطح ملی و عدم تامین مالی تروریسم را تحت نظر بگیرد” و او این امر را ” اولیت ضروری ملی” خواند.

امارات متحده عرب یکی از بزرگ ترین مراکز معاملات طلا در جهان است. واردات آن نزدیک به هزار تن طلا در سال است که ارزش آن با قیمت فعلی به 60 میلیارد دلار می رسد و صادرات شمش آن توسط منابع مورد تایید LMBA به میلیاردها دلار می رسد.

گروه اقدام مالی (FATF)، یک گروه ناظر بر فعالیت های ضد پولشویی بین دولتی، کنترل آن ها، چنان که این مرکز یه سازمان غیر دولتی است، مورد نقد قرار می دهد.

قوانین LMBA از منابع تولید طلا در مقابل دریافت طلا از منابعی که مربوط به نقض حقوق بشر، جنگ، جرم و آسیب به محیط زیست است جلوگیری می کند. استانداردهای ان بر اساس استاندارد های سازمان همکاری های مشترک اقتصادی (OECD) می باشد.

LMBA نامه خود را به چین، هنگ کنگ، هند، ژاپن، روسیه، سنگاپور، افریقای جنوبی، سوئیس، ترکیه، امرات، انگلستان و امریکا ارسال نمود.

بعضی از دریافت کنندگان این نامه نسبت به زمان بندی اعلام شده ابراز نگرانی کردند و بعضی از مراگز اعلام کردند که اقدامات خود را در مراحل متفاوتی انجام می دهند.

یک مرکز هنوز پاسخ نداده اما به گفته LMBA، هنوز برای اعلام نام آن زود است.

صدها تن طلا هر ساله در مقیاس های کوچک و توسط کارگرانی که در شرایط سخت و طاقت فرسا کار می کنند تولید می شود. شبکه قاچاق شمش طلا نیز سالانه میلیاردها دلار گردش مالی دارد.

گزارش از پتر هابسون، مها الدهان، ویرایش از کریستن دوناوان و فیلیپ فلچر

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده