ثبات قیمت اونس طلا با کاهش درخواست حقوق بیکاری در آمریکا

افزایش چشمگیر فروش سکه های طلا و نقره در دوره ریاست جو بایدن
اخبار طلا و سکه sarayetala فوریه 13, 2021 | 16:16 زمان مطالعه 2 دقیقه

بازار طلا و قیمت اونس طلا به صعودهای ملایم خود ادامه داده می دهد، با اینکه قیمت به افزایش نوسانات بازار کار اندکی واکنش نشان داد. چراکه در هفته گذشته، بیشتر از حد انتظار کارگران آمریکایی برای اولین بار درخواست حقوق بیکاری کرده اند.

روز پنجشنبه، وزارت کار ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که تعداد درخواست حقوق بیکاری در هفته گذشته 19000 عدد کاهش یافت و به 793000 عدد رسید. این در حالی است که هفته گذشته با افزایشی قابل توجه به 812000 عدد ر سیده بود.

با وجود این کاهش، جدیدترین داده های بازار کار با پیش بینی های اقتصاددان ها همخوانی ندارد، چرا که پیش بینی های کلی برای درخواست های اولیه حوالی 755000 عدد بود. افزایش درخواست مزایای بیکاری در حالی رخ داده که تخمین های تجدید نظر شده با سه هفته کاهش پی در پی پایان می پذیرد.

بازار طلا هم واکنشی اندکی به جدیدترین گزارشات اقتصادی نشان داده، چرا که به نوسان زیر سطح مقاومت حیاتی 1850 دلار ادامه داده است. قراردادهای آتی طلا در ماه آپریل هم با قیمت 1844.1 دلار انجام گرفت که رشدی 0.08 درصدی را نشان می دهد.

میانگین متحرک 4 هفته ای برای درخواست های جدید (که معمولا به عنوان یک مقیاس قابل اطمینان برای بازار کار شناخته می شود، چون نوسانات هفته به هفته را مسطح می کند)، با کاهشی 33500 عددی نسبت به هفته گذشته، به 823000 رسید.

درخواست های جاری حقوق بیکاری که نشان تعداد نفراتی است که حقوق بیکاری دریافت می کنند، در طی هفته پایانی 30 ژانویه، با 145000 کاهش نسبت به هفته گذشته به 4.545 میلیون نفر رسید.

پاول در روز چهارشنبه در سخنرانی باشگاه اقتصادی نیویورک به مشکلات مداوم بازار کار ایالات متحده اشاره کرد، چرا که اقتصاد آمریکا هنوز از اثرات ویرانگر شیوع ویروس کرونا رنج می برد.

با اینکه در ماه گذشته نرخ بیکاری آمریکا با سقوطی قابل توجه از 14 درصد به 6.5 درصد رسیده، ولی پاول به این نکته اشاره کرد که این آمار تاثیر کلی این بحران روی کارگران آمریکایی را نشان نمی دهد.

او در این سخنرانی گفت: “شیوع کرونا باعث ایجاد بزرگترین کاهش در نیروی کار  در مقیاس 12 ماهه از سال 1948 تاکنون شده است. ترس از این ویروس و کاهش فرصت های شغلی در بخش هایی که بیش از همه تحت تاثیر این ویروس بوده اند، مثل رستوران ها، هتل ها و بخش سرگرمی باعث شده تا بسیاری از افراد بیکار شوند.”

به خاطر ضعف مداوم بازار کار، پاول در رابطه با وضعیت بانک مرکز تکرار کرد که سیاست های پولی آینده به شدت مناسب و سازگار با شرایط اقتصادی خواهد بود.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده