پیش بینی قیمت نقره سال 2021 / سال 1400

پیش بینی قیمت نقره در سال 2021 و سال 1400
اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 5, 2020 | 07:19 زمان مطالعه 3 دقیقه

بازار نقره که در یک الگوی تقویت گرفتار شده، می تواند در کوتاه مدت تحت فشار باقی بماند، اما یکی از شرکت های پژوهشی می گوید که مبانی طولانی مدت فلزات گرانبها دست نخورده باقی می ماند.

در گزارش منتشر شده در روز سه شنبه، تحلیل گران در شرکت پژوهشی انگلیسی متالز فوکس گفته شده که بخاطر تقاضای قابل بهبود، قیمت های طلا باید در پایان سال در اوج های ماه اوت بماند؛ در این بین، تحلیل گران با نگاهی که به سال 2021 داشته اند پیش بینی می کنند که قیمت نقره به بالای 30 دلار در هر انس خواهد رسید.

اظهار نظراتی از این دست مطرح هستند که قیمت های نقره بواسطه حمایت اولیه در نرخ 24 دلار در هر انس افت کرده است. نقره کمکس دسامبر آخرین بار با قیمت 23و48 دلار در هر انس معامله شد، که در روز افت تقریباً 4.5 درصدی داشت.

تحلیل گران متذکر شدند که طی دوره تقویت تقریباً دوماهه نقره، تقاضای سرمایه گذاری همچنان در سطح بالایی باقی مانده است.

تحلیل گران می گویند: شکست فلز سفید برای عبور از سطح روانی مهم 30 دلار در ابتدا باعث ایجاد سوددهی در اواخر اوت و اوایل سپتامبر شد. اما در زمانی نگارش این گزارش، بیشتر این خروج نقدینگی ها قبلاً وارونه شده است، و باعث شده که دارایی های جهانی در حال حاضر تنها مقدار کمی زیر سطح اوج ماه اوت شان باشند. در حالیکه ورود نقدینگی ها تا به امروز در سال 2020 در سطح 316Moz مانده است، ETP های نقره به زودی بالاترین اوج شان را در رشد سالانه ثبت می کنند.

گرچه قیمت های طلا امسال به بالاترین اوج های خود رسیده اند، اما متالز فوکس این موضوع را برای نقره هنوز پیش بینی نمی کند.

تحلیل گران می گویند که شاهد یک شتاب قیمت نقره هستند که بعد از 3 نوامبر، انتخابات امریکا، روی می دهد.

تحلیل گران می گویند: تقریباً صرف نظر از نتیجه انتخابات امریکا، با توجه به نامشخص بودن بهبود اقتصادی  و موارد بالای ابتلا به کوید 19، استفاده از محرک های مالی و پولی جدید در مقایس بزرگ اجتاناب ناپذیر است. همین امر ممکن است در مورد اروپا نیز صدق کند که در آن نرخ ابتلاهای ثبت شده بی سابقه و اقدامات قرنطینه ای جدید نیز باعث ایجاد شک و تردیدهایی در مورد استحکام بهبود اقتصادی بهبودی اقتصادی پیش بینی شده گردیده است. بنابراین این موضوع در مورد نقره (و سرمایه گذاری طلا) همچنان نیز پابرجا خواهد بود. تحلیل گران همچنین می گویند که این فرض اصلی در پس پیش بینی ما نهفته است مبنی بر اینکه قیمت نقره طی سال 2021 از شاخص 30 دلار عبور خواهد کرد.

گرچه متالز فوکس همچنان نیز در یک افزایش بلند مدت نقره می ماند، اما این شرکت خاطر نشان کرده که سرمایه گذاران باید منتظر باشند که شاهد نوسانات بیشتری در کوتاه مدت باشند زیرا انتظارات در خصوص رشد جهانی اقتصاد همچنان نیز تغییر خواهد کرد.

این تحلیلگران گفته اند که: یک بهبود اقتصادی کندتر از حد پیش بینی شده و افزایش نرخ های بیکاری جهانی همچنان نیز بر بهبود تقاضای صنعتی، جواهرات و ظروف نقره ای سنگینی می کند.

در عین حال، این شرکت پژوهشی انگلیسی گفت که رشد عرضه معادن نیز می تواند شرایط نامساعدی برای قیمت ها باشد. انتظار آنها این است که مازاد عرضه نقره در سال جاری و در سال 2021 ادامه یابد.

تحلیل گران می گویند: در کل، انتظار می رود که بازار نقره در یک مازاد فیزیکی باقی بماند. این امر به طور ضمنی بدان معناست که از سرمایه گذاران درخواست خواهد شد که این عرضه های اضافی را جذب کنند. این انتظار موضع اصلی ما برای پیش بینی وضعیت نقره را تائید می کند، از این رو اعتقاد ما این است که قیمت ها همچنان نیز طی آیندهُ قابل پیش بینی تقویت خواهند شد.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده