احتمال صعود قیمت نقره به 50 دلار

سرمایه گذاری طلا قیمت سال 2021
اخبار اقتصادی sarayetala دسامبر 25, 2020 | 09:10 زمان مطالعه 2 دقیقه

بلومبرگ اینتلیجنس که نقره را “فلز اصلی” می داند که از باردهی و کاهش کمی در سال آینده سود می برد ، گفت: بازار پر رونق نقره در حال آغاز است. بلومبرگ قیمت نقره را 50 دلار پیش بینی کرد

مایک مک گلوون ، استراتژیست ارشد کالای بلومبرگ ، گفت: این فلز گرانبها ردپای طلا را به سمت بالاترین سطح خود دنبال خواهد کرد.

مک گلوون روز دوشنبه نوشت: “نقره ممکن است یک فلز اصلی در خط مقدم روند مطلوب باردهی و کاهش کمی باشد ، از نظر ما با تکنیک­های فنی به بازار پررونق نوپا اشاره دارد.” “احتمالات منحصر به فرد گرانبها و به طور فزاینده صنعتی ، به دنبال فلز زرد آن تا اوج های جدید به فلز- معروف به فز اهرمی- متمایل می شوند.”

رکورد جدید در بازار نقره نقض سطح 50 دلار در هر اونس است. حرکتی مانند این ، سطح فعلی معاملات نقره را دو برابر می کند. در زمان نوشتن مقاله ، نقره مارس کومکس با 25.37 دلار معامله شد که در روز 3.83 درصد افت داشت.

بلومبرگ اینتلیجنس پتانسیل قیمت نقره را با سال 2008 مقایسه می کند ، که شروع یک افزایش قیمت بود که فلز را به نزدیک 50 دلار رساند.

“شاخص های فنی سالیانه نقره مشابه شاخص هایی است که در ابتدای هزاره جدید و پس از 2008 در نوبت های بالاتر قرار داشته است.مک گلون گفت: ما این فلز را دنبال می كنیم كه دنباله ای از بحران مالی به دنبال هر اونس 50 دلار است ، اما پتانسیل بیشتری برای حفظ قدرت در مسیری كه توسط طلا هموار شده است وجود دارد.

شکسته شدن سطح مقاومت 20 دلار در سال جاری برای فلز بسیار چشمگیر بود و به حرکت نقره در سال آینده کمک می کند. مک گلون خاطرنشان کرد: “احتمال زیادی وجود دارد که پایین ترین قیمت سال 2020 در حدود 12 دلار یا احتمالا 8.50 دلار در سال 2008 ماندگار باشد که از آن زمان تاکنون معامله نشده است.” “صفحه نمایش 2008 در سال 2011 با نقره ای مطابق با بالاترین قیمت 1980 در حدود 50 دلار به اوج خود رسید.

زیربناها این بار محکم تر هستند ، و این نشان می دهد میانگین متحرک 5 ساله که اخیراً صعودی است. یک رویداد خالی از خطر مانند سه ماهه اول باید پشتیبانی نقره ای خوبی را در حدود 20 دلار پیدا کند. “

قیمت­گذاری امسال به ویژه در میان همه اختلالات ویروس کرونا ناپایدار بود ، نقره ابتدا به زیر 12 دلار رسید و سپس به بالاترین قیمت هفت ساله نزدیک به 30 دلار رسید.

“تصور ما این است که بازارهای پر رونق بیش از حد تکرار می شوند و این ممکن است تازه شروع شود. به دنبال یک دوره طولانی قیمتهای آرام، بازار روند صعودی به خود گرفته و ممکن است فقط قبل از شروع مجدد روند صعودی نیاز به مقداری جبران قیمت داشته باشد. “از نظر فنی به خریداران پاسخگو اشاره می کند که بیشتر از فروشندگان در تجمعات در افت قیمت غالب هستند.”

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده