افزایش چشمگیر فروش سکه های طلا و نقره در دوره ریاست جو بایدن

افزایش چشمگیر فروش سکه های طلا و نقره در دوره ریاست جو بایدن
اخبار طلا و سکه sarayetala فوریه 5, 2021 | 12:16 زمان مطالعه 3 دقیقه

علی رغم اینکه قیمت طلا در ماه گذشته در همان دامنه معاملات ثابت مانده است ، اداره ضرب سکه ایالات متحده فروش چشمگیر سکه های طلا و نقره را در ژانویه گزارش کرده است.

در مجموع 220 هزار و 500 اونس سکه طلای عقاب آمریکایی در ژانویه 2021 فروخته شد. این 267 درصد بیشتر از مبلغ فروخته شده در ژانویه 2020 است که معادل فقط 60 هزار اونس بود. فروش ژانویه همچنین قوی ترین ماه از آوریل 2013 است.

در نقره ، در مجموع 4،775،000 اونس سکه نقره عقاب آمریکایی در ژانویه امسال فروخته شد در مقایسه با 3،846،000 اونس فروخته شده در ژانویه 2020. این افزایش 24.15٪ است که بهترین سکه های نقره ژانویه از سال 2017 را نشان می دهد.

بلومبرگ روز سه شنبه به نقل از ضرابخانه ایالات متحده ، ضرابخانه ایالات متحده فروش سکه های نقره خود را به دلیل “ادامه تقاضای استثنایی بازار” و عرضه محدود سهمیه بندی کرده است.

جهش در فروش ژانویه همزمان با تقاضای قریب به اتفاق سرمایه گذاران خرده فروشی بود که به دنبال سرمایه گذاری در فلز فیزیکی بودند. بسیاری از فروشندگان فلزات گرانبها در تعطیلات آخر هفته گذشته تاخیر در سفارش محصولات نقره را در میان تقاضای رکورد گزارش کردند.

ضرابخانه ایالات متحده روز سه شنبه گفت که به دلیل مشکلات ظرفیت کارخانه و افزایش علاقه به فلزات گرانبها در سال 2020 و تا ژانویه 2021 ، در تأمین تقاضا مشکل دارد.

کليه سکه هاي شمش طلاي آمريکا در سال گذشته 258 درصد افزايش يافت ، در حالي که فروش سکه هاي نقره 28 درصد افزايش يافت. ضرابخانه افزود که تقاضای فزاینده نیز به سال 2021 کشیده می شود.

برای سال 2021 ، ضرابخانه ایالات متحده اعلام کرد که عرضه محدودی برای تولید سکه های طلا و نقره دارد زیرا قرار است سکه با طراحی  جدید در تابستان منتشر شود. رویترز با استناد به بیانیه Mint گزارش داد که ضرابخانه همچنین گفت که توزیع سکه های طلا ، نقره و پلاتین خود را به نمایندگی های خاص به دلیل تقاضای بیشتر و ویروس کرونا افزایش می دهد.

سوکی کوپر ، تحلیلگر فلزات گرانبها استاندارد چارترد ، گفت: “تقاضای خرده فروشی شروع خیره کننده ای از سال داشته است.” “فروش سکه طلا در دولت های دموکرات بیشتر از جمهوریخواهان است.”

وضعیت نقره فیزیکی در سال جاری به دلیل تلاش برای فشار دادن نقره که بازار در اوایل هفته جاری مشاهده کرد ، پیچیده تر خواهد بود.

پیتر هوگ ، مدیر تجارت جهانی كیتكو متالز ، گفت كه در حال حاضر فشاربر بازار نقره “نتیجه معكوس” داده است زیرا در نتیجه موجودی شمش کم شده است و حق بیمه بالاتری دارد و تعداد اندكی از محصولات فیزیكی برای فروش باقی مانده است.

وی به کیتکو نیوز گفت: “اساساً این هدف برای تلاش برای فشردن بازار [نقره] کاملا احمقانه بود ، اکنون نتیجه معکوس داده است و اکنون هیچ کالای خرده فروشی در بازار وجود ندارد و حق بیمه در سطح مارس سال گذشته است.” این هفته.

Hug افزود ، حق بیمه محصولات نقره ای فیزیکی به حالت عادی برنمیگردد مگر  تا زمانی که زنجیره تامین تثبیت شود.
 
"در حال حاضر ، زنجیره تامین احتمالاً بین  چهار تا هشت هفته از قبل پیش فروش شده است ، بنابراین چگونه می توانید حق بیمه خود را تعیین کنید بدون اینکه بدانید شیب نوسانات بازار به کرام سمت می رود ، بنابراین آنچه که فروشندگان انجام می دهند این است که فقط حق بیمه را افزایش دهند. آنها وضعیت خود را با میله های هزار اونسی پوشش می دهند زیرا این موارد به راحتی در دسترس هستند و سپس وقتی محصول وارد می شود ، میله های هزار اونسی خود را با محصول مبادله می کنند زیرا هنوز آن محصول را با قیمت توزیع و در این مدت زمان دریافت می کنند ، اصطلاحا آنهاریسک خود را با این روش به حداقل می رسانند "

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده