استراتژیست ارشد طلا : اونس جهانی طلا در راه 2300 دلار

پیش بینی قیمت 2300 دلاری اونس طلا
اخبار طلا و سکه sarayetala فوریه 10, 2021 | 13:59 زمان مطالعه 3 دقیقه

به گفته یکی از تحلیلگران بازار طلا ، بازار طلا در یک الگوی میانگین سازی قیمتها باقی مانده است زیرا قیمت ها دوباره در مرحله آزمایش مقاومت  عدد بحرانی  1850 دلار در هر اونس هستند.

جورج میلینگ استنلی ( استراتژیست ارشد طلا در (State Street Global Advisors در مصاحبه اخیر خود با کیتکو نیوز، اظهار داشت: که وی از ریزش اخیر قیمت  طلا ناامید نیست زیرا این فلز گرانبها اولین شروع منفی خود را از سال 2013 آغاز کرد.

وی افزود: الگوی میانگین نموداری  طلا به حذف مقداری کف قیمت  از بازار کمک می کند پس از آنکه قیمت طلا به بالاترین سطح از 2000 دلار در هر اونس رسید. وی توضیح داد که قیمت طلا در سال گذشته بیش از 500 دلار در هر اونس به رکورد جدید رسیده و مدتی طول می کشد تا بازار بتواند با پارادایم جدید قیمت سازگار شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد که گرچه طلا در مرحله میانگین سازی قیمت است ، اما در حال یافتن پشتیبانی قوی (کف سازی قیمت) در حدود 1800 دلار در هر اونس است. وی گفت: بازار طلا همچنان قدرت انعطاف پذیری نشان می دهد حتی وقتی سرمایه گذاران خوشبین تر می شوند که واکسن COVID-19 و محرک های جدید دولت به اقتصاد ایالات متحده و جهانی کمک می کند تا با سرعت بیشتری از آنچه اقتصاددانان انتظار دارند اقتصاد خود را بازیابی کنند.

وی گفت: “خبر خوب این است که طلا حمایت گسترده ای در  محدوده 1750 تا 1800 دلار پیدا کرده است.” “من فکر می کنم که  قبل از اینکهقیمت طلا بالاتر برود ، کارهای لازم را برای ایجاد یک  حرکت بنیادی انجام می دهد.”

میلینگ-استنلی گفت که اگرچه ایالات متحده روزانه حدود یک میلیون نفر را واکسینه می کند ، اما وی فکر نمی کند که این امر برای افزایش اعتماد به نفس  عمومی مصرف کننده برای حمایت از اقتصاد محاصره شده از عوارض پاندمی کافی باشد. وی خاطرنشان کرد: هنوز افراد زیادی وجود دارند که برای تزریق واکسن باید تا پاییز صبر کنند. وی افزود: این دوره انتظار همچنان بر اقتصاد سنگینی می کند.

وی گفت: “در این کشور به حدود 700 میلیون دوز واکسن نیاز داریم. فکر نمی کنم کسی واقعاً بتواند چنین چیزی را تا اواخر تابستان یا پاییز تحویل دهد.”

میلینگ-استنلی گفت که خطر این است که با افزایش خوش بینی مصرف کننده ، فشار برای بازگشایی سریع اقتصاد وجود دارد. این کشور می تواند با موج قابل توجه دیگری از عفونت ها روبرو شود و بهبود اقتصادی را در نهایت به زمان دورتری برساند.

وی گفت: “در آمریکای شمالی و اروپای غربی ، ما در تلاش برای بازگشایی اقتصاد خود هستیم. به نظر من ، این بدان معناست که کاهش تقاضای سرمایه گذاری برای طلا وجود نخواهد داشت.”

میلینگ-استنلی توضیح داد که تا زمانی که اقتصاد ایالات متحده و اقتصاد جهانی اثرات مخرب بیماری همه گیر COVID-19 را احساس کنند ، بانک های مرکزی در افزایش نرخ بهره عجله نخواهند داشت. وی گفت: بازده واقعی پایین و منفی همچنان از قیمت طلا پشتیبانی می کند.
 
میلینگ-استنلی گفت که وی همچنین انتظار دارد عدم قطعیت ژئوپلیتیک برای حمایت از تقاضای سرمایه گذاران امن برای طلا همراه با نگرانی های اقتصادی در حال انجام باشد. اگرچه ایالات متحده رئیس جمهور جدیدی دارد ، اما میلینگ-استنلی گفت که انتظار ندارد تغییر چشمگیری در سیاست های آمریکا شاهد باشد.
 
به گفته برخی از اقتصاددانان ، رئیس جمهور جو بایدن برخی از متحدان خود را با دستورات اجرایی برای تبلیغ طرح های انتخاباتی خود از جمله"خرید کالای آمریکایی" ناامید کرده است.
 
میلینگ-استنلی گفت که تمرکز بیشتری روی موضوعات داخلی برای حمایت از قیمت طلا نیز وجود دارد. وی توضیح داد که انتظار دارد افزایش ناآرامی های اجتماعی مسئله مهمی باشد که بر اقتصاد و بازارهای مالی تأثیر بگذارد.
 
میلینگ-استنلی تأکید کرد که بایدن می خواهد برنامه های کاری خود اعم از  مراقبت های بهداشتی ، نابرابری در درآمد ، زیرساخت های کشور را بهبود بخشد و با تغییرات آب و هوایی مقابله کند.
 
وی گفت: "حل این مسائل در ایالات متحده بسیار گران است." "هر یک از این موارد برای من گران به نظر می رسد. این امر منجر به کسری بیشتر ، بدهی بیشتر و بنابراین کاهش ارزش دلار خواهد شد."
 
با این همه عدم اطمینان در بازار ، میلینگ-استنلی گفت که همچنان خوش بین است که قیمت طلا می تواند به بالاترین قیمت در سال جاری برسد. وی افزود: تخمین قیمت ها برای رسیدن به 2300 دلار می تواند محافظه کارانه در شرایط فعلی تلقی شود.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده