افزایش قیمت جهانی طلا پس از جلسه اتحادیه اروپا

آیا قیمت جهانی طلا به دلیل جشن دیوالی هند بالا می رود ؟
اخبار طلا و سکه sarayetala دسامبر 25, 2020 | 09:40 زمان مطالعه 2 دقیقه

پس از یک جلسه دشوار دیگر که در آن طلا 0.87٪ کاهش یافت در روز سه شنبه ، در جلسه اتحادیه اروپا قرار گرفت و فلز زرد 0.32٪ به صورت کساد معامله می شود. همچنین نقره با نگه داشتن وضعیت قیمت25 دلار هر اونس ، با نزدیک به 1٪ بیشتر معامله شد.

احساس ریسک یک شبه در منطقه آسیا و اقیانوسیه خوب بوده است. Nikkei 225 (0.33٪) ،( ASX (0.66٪ و Shanghai Composite  (0.76٪) همگی در معاملات زودهنگام چهارشنبه با قیمت­های بالاتری بسته شدند و معاملات آتی DAX ثابت است.

همانطور که انتظار می رفت جریان خبر کاملاً یک شبه فروکش کرد. یکی از داستانهای اصلی در مورد ایالات متحده بود زیرا رئیس جمهور معزول ترامپ گفت که وی ممکن است توافق نامه محرک مالی جدید را امضا نکند ، مگر اینکه چک های ارسالی از 600 دلار به 2000 دلار افزایش یابد. رئیس مجلس نمایندگان پلوسی گفت که این اصلاحیه را این هفته به صحن علنی می آورد.

در زمینه ویروس کرونا ، آسترازنکا معتقد است که واکسن آنها هنوز در برابر سویه جدید ویروس کرونا موثر است. هنوز هیچ مدرک واقعی برای حمایت از این موضوع وجود ندارد اما با این وجود می تواند اعصاب سرمایه گذار را آرام کند.

بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس ، با ویروس کرونا همراه است و ممکن است میزان محدودیت ها را در انگلیس افزایش دهد و کل کشور را در ردیف 4 قرار دهد. در حال حاضر فقط لندن و جنوب شرقی در بالاترین سطح قرار دارند اما موج جدید به وضوح برای دولت انگلیس نگران کننده است.

حماسه برگزیت هنوز در پس زمینه ادامه دارد و به نظر می رسد آخرین عناوین مثبت باشد. وزیر امور خارجه انگلیس ، جنریک اظهار داشت: “من هنوز نسبت به توافق نامه برگزیت خوش بین هستم”.

درانتظار برای ادامه جلسه برجسته ترین موارد شامل کالاهای بادوام ایالات متحده ، اطمینان مصرف کننده ایتالیایی ، داده های هفتگی بیکاران ایالات متحده ، تولید ناخالص داخلی کانادا ، داده های میشیگان آمریکا ، فروش خانه های جدید ایالات متحده و DoE است.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده