پیش بینی قیمت طلا / افزایش قیمت طلا و نقره همزمان با بازگشایی بازار اروپا

پیش بینی قیمت طلا / افزایش قیمت طلا و نقره همزمان با بازگشایی بازار اروپا
اخبار طلا و سکه sarayetala فوریه 23, 2021 | 16:32 زمان مطالعه 2 دقیقه

در اولین روز معاملاتی هفته، طلا و نقره با باز شدن بازار اروپا حرکت صعودی داشتند. فلز گرانبهای زرد رنگ حرکت صعودی خود را از کف 1764.73 دلار بر اونس، که اندکی از کف هفته پیش پایین تر است، ادامه داد. نقره هم بار دیگر بالاتر از 27 دلار بر هر اونس معامله شد و شب گذشته 0.60 درصد صعود کرد.

از نظر ریسک در منطقه آسیا-اقیانوسیه شرایط مختلط بود. فقط شاخص Nikkei 225 حرکت صعودی داشت و 0.46 درصد افزایش یافت. شاخص های ASX و Shanghai Composite هم به ترتیب کاهش های 0.19 و 1.45 درصد کاهش یافتند.

در فضای فارکس هم دلار عملکردی بسیار خوب داشت. این ارز در مقایسه با ارزهای دیگر در قیمت های بالاتری معامله شد. جفت ارز USD/JPY و USD/CHF بیشترین حرکت را کردند و 0.38 درصد افزایش را از خود نشان دادند. در بخش فلزات اساسی هم مس هم حرکت صعودی خود را ادامه داد و با 2 درصد افزایش با قیمت 4.13 دلار بر پوند معامله شد.

شب گذشته اخباری از طرف بانک مرکزی استرالیا منتشر شد که حاکی از آن بود که این سازمان قصد دارد تا 3 سال آینده نرخ بهره خود را افزایش ندهد. عضوی از هیئت مدیره بانک مرکزی نیوزلند هم اعلام کرد که این بانک الزام برای تغییر سیاست های پولی اندک است.

در انگلیس، نخست وزیر این کشور بوریس جانسون، در ساعت 3:30 بعد از ظهر امروز برنامه خروج از قرنطینه را قرائت کرد. کنفرانس مطبوعاتی رسمی آن هم در ساعت 7 بعد از ظهر (به وقت لندن) برگزار خواهد شد. همچنین صدراعظم ریشی سوناک هم اعلام کرد که در حال کار روی برنامه افزایش مالیات است که در روز 3 مارس اعلام خواهد شد. نرخ بازده 10 ساله هم در شب گذشته افزایش خود را ادامه داد و به 1.3940 درصد رسید و جان ویلیامز، رئیس فدرال رزرو نیویورک هم گفت که افزایش نرخ بازده 10 ساله جای نگرانی ندارد و پاسخی برای پشتیبانی مالی و واکسن است.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده