افزایش قیمت طلای جهانی در تعطیلات کریسمس

افزایش قیمت طلای جهانی در تعطیلات کریسمس
اخبار طلا و سکه sarayetala ژانویه 1, 2021 | 19:25 زمان مطالعه 2 دقیقه

قیمت معاملات آتی طلا در معاملات ظهر ایالات متحده در این شب کریسمس به طور متوسط افزایش یافته است. این یک جلسه معاملات آرام بود زیرا بسیاری از بازارهای ایالات متحده ، از جمله معاملات آتی طلا و نقره ، زود بسته شدند. معاملات آتی طلا در فوریه با 4.80 دلار افزایش به 1.882.90 دلار رسید و نقره مارس کمکس با 0.006 دلار کاهش به 25915 دلار در هر اونس رسید.

بازارهای سهام جهانی که جمعه باز بودند اکثراً صعودی بودند. برخی از بازارهای اروپا به خاطر تعطیلات کریسمس بسته بودند. بازارها در روز کریسمس جمعه بسته هستند. شاخص های سهام ایالات متحده در معاملات ظهر کمی بالاتر بود.

 بازار در آخرین روز معاملات در تعطیلات کوتاه آخر هفته همچنان آزمایشی باقی ماند. پرزیدنت ترامپ روز چهارشنبه به طور غیر منتظره ای لایحه بزرگ هزینه های دفاع ایالات متحده را وتو کرد(رد کرد) و مانع رسیدن بسته محرک مالی که کنگره اوایل این هفته تصویب کرده بود ، به آمریکایی ها شد. این امر همزمان با شیوع بیماری همه گیر کرونا در ایالات متحده ، اروپا و بسیاری از کشورها ادامه می یابد. معامله گران و سرمایه گذاران نگران هستند که به زودی شاهد محدودیت های بیشتری در زمینه تجارت و عمومی باشند.

در سمت روشن ، بازارهای اروپا مطابق گزارش انگلیس و اتحادیه اروپا با یک توافق نرم برگزیت موافقت کرده اند.

شاخص دلار آمریکا در معاملات ظهر ایالات متحده ضعیف تر بود. بازار مهم دیگر در خارج از کشور قیمت های آتی نفت خام فوریه نایمکس را تقریبا ثابت نگه داشته و در حدود 48.15 دلار در هر بشکه معامله می شود. بازده معاملات آتی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در حال حاضر در حدود 0.92٪ معامله می شود.

با تعطیل بودن دولت ایالات متحده برای تعطیلات شب کریسمس ، هیچ داده اقتصادی عمده ای از ایالات متحده منتشر نشده است.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده