پیش بینی قیمت طلا / فشار قیمت طلا توسط فروشندگان آتی کوتاه مدت

فشار قیمت طلا توسط فروشندگان آتی کوتاه مدت
اخبار طلا و سکه sarayetala فوریه 13, 2021 | 17:09 زمان مطالعه 2 دقیقه

تا ظهر پنجشنبه در آمریکا، قیمت آتی طلا کاهشی شدید به خود گرفت و تا نزدیکی کف روزانه خود رسید. نقره هم اندکی کاهش یافت. به خاطر کمبود اخبار جدید و مثبت، معامله گران قراردادهای آتی کوتاه مدت شروع به فروش کردند. قراردادهای طلا آپریل به کاهشی 17.10 دلاری به 1825.60 دلار رسید و Comex نقره در ماه مارس هم با 0.123 دلار کاهش به 26.95 دلار به ازای هر اونس رسید.

معامله گران طلا و نقره برای شکست محدوده معاملاتی میان مدت خود، به دنبال یک خبر جدید فاندامنتالی هستند.

بازارهای سهام بین المللی هم در شب گذشته افزایش داشته اند. شاخص های سهام آمریکا در میانه امروز به یک جهت نبودند ولی این هفته به قله خود نزدیک شده بودند. نرخ ابتلا به کرونا به خاطر افزایش واکسیناسیون کاهش یافته و بسته حمایتی دولت هم به زودی به شهروندان آمریکایی تعلق خواهد گرفت و این دو تمایل معامله گران و سرمایه گذاران برای قبول ریسک را افزایش داده که برای فلزات ذخیره ارزش خبری منفی است.

تعطیلات سال نوی چینی از امروز شروع شده و بازارهای مالی چین تا چند روز آینده بسته خواهند بود. بازارهای خارجی اصلی امروز هم شاخص دلار آمریکا را اندکی بالاتر برد. در این بین، قیمت آتی نفت خام در بورس کالای نیویورک تضعیف شده و حوالی 58.30 دلار برای هر بشکه معامله شد. بازده 10 ساله خزانه داری آمریکا هم در حال حاضر به 1.135 درصد رسیده است.

از لحاظ تکنیکی، فروشنده های بازار آتی آپریل در کوتاه مدت برتری دارند. قیمت ها در نمودار روزانه به در یک روند نزولی 5 هفته ای قرار گرفته اند. هدف حرکت صعودی بعدی گاوها با بسته شدن بالای سطح مقاومت 1878.90 دلار انجام خواهد گرفت. هدف میان مدت خرس ها در روند نزولی هم قیمت های آتی را به زیر سطح حمایت کف فوریه در 1784.60 دلار می کشاند. اولین سطح مقاومت در سقف امروز و سطح 1848.60 دلار و بعد از آن سقف این هفته در سطح 1856.60 دلار است. اولین سطح حمایت هم سطح 1821.30 دلار و بعد کف قیمت این هفته در 1807.30 دلار می باشد.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده