فناوری مدرن واکسن کرونا تولید کمپانی فایزر

واکسن کرونا محصول کمپانی فایزر با تاثیر 95 درصد
اخبار اقتصادی sarayetala نوامبر 28, 2020 | 13:03 زمان مطالعه 2 دقیقه

دکتر جو شووارز ، مدیر دفتر علوم و جامعه در دانشگاه مک گیل گفت ، هر دو واکسن کرونای Pfizer و Moderna به عنوان واکسن RNA پیام رسان دسته بندی می شوند و فناوری پشت این نسبتاً جدید است.

 “ایده این واکسن این است که بدن را فریب دهد که تصور کند توسط ویروس مورد حمله قرار گرفته است بدون اینکه توسط ویروس مورد حمله واقع شود تا بتواند آنتی بادی های ویروس را تولید کند.  فناوری پشت هر دو واکسن Pfizer و Moderna نسبتاً جدید است.  این نوع واکسن ها قبلاً وجود نداشته اند. »

 شوارز خاطرنشان کرد که نتایج مطالعات واکسن از Pfizer و Moderna هنوز مقدماتی است و آزمایشات روی کودکان هنوز باید انجام شود.

واکسن کرونا محصول فایزر با تاثیر 95 درصد

 “ما تأکید می کنیم که این مقدماتی است زیرا این مطالعات سه ماه است که ادامه دارد و مدت زمان زیادی نیست.  معمولاً حداقل پنج سال طول می کشد تا یک واکسن وارد بازار شود ، بنابراین این مدت زمان نسبتاً کوتاهی است. “

 شوارز گفت ، اندازه های نمونه آزمایش برای Pfizer و Moderna به ترتیب 44000 و 30،000 به اندازه کافی بزرگ است.

 “مطمئناً ، در این مسیر موانع وجود دارد.  اولین مورد این است که واکسن Pfizer باید در دمای منفی 70 درجه سانتیگراد ذخیره شود ، این به معنای دمای یخ خشک است و این یک مانع برای توزیع است ، اما می توان بر آن غلبه کرد. ”  “واکسن Moderna از این نظر تا حدودی بهتر است زیرا فقط به منفی 20 درجه نیاز دارد و فریزرهایی که داروسازان دارند می توانند تا آن دما پایین بیایند.”

 ایجاد دوز کافی نیز یک چالش است.

 “هنگامی که شما در حال صحبت در مورد واکسیناسیون میلیاردها نفر در سطح جهان هستید ، تعداد زیادی واکسن برای تولید وجود دارد ، و شما باید به یاد داشته باشید که این واکسن دو دوز است ، بنابراین وقتی می شنوید که یک شرکت قادر به تولید آن است  ، تا ژانویه ، 50 میلیون دوز ، همان چیزی است که Pfizer می گوید ، این 50 میلیون دوز فقط 25 میلیون نفر را واکسینه می کند “.

 شوارتز پیش بینی می کند تا دسامبر یا ژانویه در مقیاس نسبتاً کمی ، با اولویت کارگران پزشکی خط مقدم ، و به دنبال آن افراد با شرایط بهداشتی موجود ، روند عرضه گسترده آغاز شود.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده