گزارش سالیانه کمپانی Pan American در حوزه فروش نقره

گزارش سالیانه کمپانی Pan American در حوزه فروش نقره
اخبار طلا و سکه sarayetala فوریه 20, 2021 | 14:14 زمان مطالعه 2 دقیقه

نقره Pan American (که در بورس نزدک و تورنتو با نماد PAAS شناخته می شود) امروز گزارش درآمد تاریخی خود در سه ماهه چهارم 2020 را با رقم 430.5 میلیون دلار و درآمد سالانه 1.3 میلیارد دلاری خود را منتشر کرد و هم چنین اعلام کرد که جریان نقدی خالص ایجاد شده از فعالیت های عملیاتی این کمپانی در سه ماهه چهارم 2020 رقم 170.6 میلیون دلار و مقدار سالانه آن هم 462.3 میلیون دلار است.

این کمپانی متذکر شد که افزایش قیمت فلزات گرانبها در سال 2020، به کاهش تاثیرات مخرب شیوع ویروس کرونا و تعطیلی معدن ها و کاهش توان عملیاتی مقادیر فلزات به فروش رفته، کمک زیادی کرد.

سود خالص این کمپانی در سه ماهه چهارم سال میلادی قبلی، 169 میلیون دلار است که به هر سهام 0.80 دلار می رسد. سود خالی کل سال قبل هم 176.5 میلیون دلار شد که به هر سهم 85 سنت می رسد.

البته هیئت مدیره این کمپانی تصمیم گرفت که به هر سهم عمومی تنها 7 سنت تعلق بگیرد که تقریبا مبلغ 14.7 میلیون دلار می شود. این کمپانی اعلام کرد که این سود سهام در روز 11 مارس (یا حوالی آن) به دارندگان سهام Pan American که تا تاریخ اول مارس 2021 این سهم را در پرتفوی خود داشتند، پرداخت خواهد شد.

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل این کمپانی، مایکل استِینمن در این باره می گوید: “شرکت Pan American در سال 2020 عملکرد مالی بسیار خوبی داشته و جریان نقدی خالص 462.3 میلیون دلاری را ایجاد کرده که به امکان بازپرداخت همه بدهی های بانکی، دو برابر کردن سود سهام پرداختی و افزایش پول نقد پایان سال را به ما می دهد.”

کمپانی Pan American در کشورهای مکزیک، پرو، کانادا، آرژانتین و بولیوی معادن نقره و طلا دارد. این کمپانی دومین تولید کننده بزرگ نقره در جهان بوده و بزرگترین ذخایر نقره در جهان را هم در اختیار دارد.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده