تلاش قیمت اونس جهانی طلا برای رسیدن به 1900 دلار

قیمت طلا و نقره تاثیر گذار در بازار آمریکا
اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 12, 2020 | 18:45 زمان مطالعه 2 دقیقه

طلای اسپوت با 0.3٪ کاهش به 1870 دلار و 20 سنت در هر اونس در GMT 1307رسید ، در حالی که معاملات آتی طلای ایالات متحده با 0.4٪ افت به 1868 دلار و 70 سنت رسید.

دلار که یک پناهگاه امن رقیب به حساب می آید ، در برابر سبد ارز 0.3٪ افزایش یافت و به بالاترین حد یک هفته­ای خود رسید. “بازار (طلا) بسیار بسیار محتاطانه است. به همین دلیل ، افشین نبوی ، معاون ارشد رئیس بازرگان فلزات گرانبها MKS SA ، گفت: در لحظه انتشار اخبار یا تقویت دلار ، بازار با آن همراه می شود و افزود که این حرکت با تعطیلات روز جانباز در ایالات متحده نیز محدود شده است.

“بانک های مرکزی باید به پول درآوردن برای ریختن در خیابان ها ادامه دهند تا سیستم از بین نرود … بنابراین تا زمانی که ما قیمت زیر 1820 دلار را تجربه نکرده­ایم ، دوباره احساس می کنیم که طلا می خواهد قیمت 1900 دلار را آزمایش کند. “

طلا روز دوشنبه پس از آنکه داروسازی فیزر اعلام کرد که واکسن کووید 19 آن بیش از 90٪ موثر است که براساس نتایج آزمایش اولیه این خبر اعلام شده بود ، قیمت طلا تا 5.2٪ سقوط کرد ، و خوش بینی حاصل از آن همچنان به روند قدرت سهام کمک می کند.

اما دستیابی به موفقیت ، چالشهای لجستیکی توزیع صدها میلیون دوز را پس از دسترسی به بازار ، برجسته می­کند. پیتر فرتیگ ، تحلیلگر تحقیقات کمی کالا ، گفت: این خبر نیاز به محرک را کمی کاهش داده اما این واکسن هنوز در دسترس نیست.

طلای بدون بازده در سال جاری تاکنون حدود 23٪ افزایش یافته است ، که عمدتا توسط نرخ بهره نزدیک به صفر و محرک جهانی بی سابقه پشتیبانی می شود ، زیرا یک محافظ در برابر تورم احتمالی و کاهش نرخ ارز در نظر گرفته شده است.

سیاست گذاران رزرو فدرال روز سه شنبه بر لزوم حمایت مالی بیشتر از سوی دولت تأکید کردند. سرمایه گذاران اکنون روز پنجشنبه منتظر مطالبات هفتگی بیکاری ایالات متحده هستند. هر اونس نقره با 0.3٪ کاهش به 24 دلار و 14 سنت رسید. پلاتین با 0.5٪ کاهش به 878 دلار و 84 سنت رسید ، در حالی که پالادیوم با 0.2٪ افزایش به 24459 دلار و61 سنت رسید.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده