افزایش یک درصدی قیمت جهانی طلا

قیمت جهانی طلا و قیمت اونس طلا رو به رشد
اخبار طلا و سکه sarayetala ژانویه 4, 2021 | 18:14 زمان مطالعه 2 دقیقه

* هند در ازای تخفیف 2 دلاری هفته گذشته حق بیمه را به 2.5 دلار در هر اونس تغییر داد.

* تخفیف چین بدون تغییر با قیمت 15 تا 20 دلار در هر اونس بود

* فروشندگان نگران نسخه جدید ویروس کرونا هستند.

* قیمت طلا در این هفته یک درصد افزایش داشته است.

بنگلور / بمبئی ، 31 دسامبر (رویترز) – تقاضای طلای فیزیکی در این مرکز تا حد زیادی در قطب های برتر آسیا خاموش مانده است زیرا تعطیلات خریداران را از این امر دور نگه می دارد ، گرچه قیمت ها در هند به دلیل حمل و نقل محدود به یک حق بیمه تلنگر زد.

یک فروشنده مستقر در بمبئی به یک بانک وارد کننده شمش گفت: “تقاضای خرده فروشی بسیار ناچیز است زیرا مردم در حال تعطیلات هستند.”

فروشندگان هندی این هفته هر اونس بیش از 2.5 دلار در ازای قیمت های رسمی داخلی با احتساب 12.5 درصد واردات و 3 درصد عوارض فروش ، حق بیمه دریافت می کردند ، این در حالی است که تخفیف هفته گذشته 2 دلار بود.

یک فروشنده شمش های مستقر در چنای گفت: واردات طلا در چند روز گذشته تقریباً متوقف شده است زیرا اکثر بانک های خارج از کشور به مناسبت تعطیلات تعطیل هستند، به نمایندگی های محلی اجازه می دهد علی رغم تقاضای ضعیف، حق بیمه دریافت کنند .

معاملات آتی طلای محلی روز پنجشنبه به ازای هر 10 گرم حدود 50200 روپیه معامله شد.

قیمت طلای اسپوت در این هفته برای رشد 1 درصدی در مسیر معامله قرار گرفت.

در چین ، تخفیف ها نسبت به هفته گذشته با قیمت 15 تا 20 دلار در هر اونس تغییر نکردند ، زیرا تقاضا در میان تعطیلات پایان سال خاموش ماند ، در حالی که در هنگ کنگ بود ، با ادامه فعالیت همه گیری ویروس کرونا ، حق بیمه ثابت از 0.50 تا 1.50 دلار بود.

علیرغم خریدهای نامطلوب فیزیکی طلا ، که فروشندگان بزرگترین مصرف کننده شمش در جهان را مجبور به ارائه تخفیف های طلا در بیشتراوقات سالهای 2020 کرد ، فروشندگان انتظار دارند که تقاضا در سال آینده بهبود یابد زیرا مصرف کننده ای که مانع خرید خود شده است به بازار بازگشت.

در سنگاپور ، یک افزایش تقاضا حق بیمه را نسبت به هفته گذشته که 0.90 تا 1.20 دلار بود را به میزان 0.90 تا 1.30 دلار در هر اونس افزایش داد.

برایان لان ، مدیر عامل نمایندگی گولد سیلور سنترال گفت. “ما شرکتهای بیشتری را دیده ایم که برای خرید (برای هدایای پایان سال) و همچنین خرید خرده فروشی می آیند. آنها از این فرصت برای پایین آمدن قیمت طلا در مقایسه با چند ماه گذشته برای خرید استفاده می کنند. “

اما فروشندگان نگران شیوع ویروس کرونایی بودند که تا 70٪ بیشتر از نسخه اصلی قابل انتقال است.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده