ثبات بازار نفت با مشخص نبودن انتخابات آمریکا

ثبات قیمت جهانی نفت پیش از اعلام نتیجه انتخابات آمریکا
اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 5, 2020 | 21:01 زمان مطالعه 2 دقیقه

قیمت نفت در روز پنجشنبه عمدتا ثابت بود زیرا جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری به کاخ سفید نزدیکتر شد ، اگرچه هنوز شک و تردید در مورد محرک های بزرگ دیگری برای تقویت اقتصاد در مقابل بحران ویروس کرونا وجود دارد.

هر بشکه نفت خام برنت LCOc1 با 2 سنت کاهش به 41 دلار و 21 سنت در هر بشکه رسید. و نفت خام CLC1 در وست تگزاس اینترمدیت (WTI) با 13 سنت یا 0.3٪ کاهش به 39 دلار و  0.2 سنت رسید. هر دو قرارداد روز چهارشنبه حدود 4 درصد جهش داشت.

بایدن پیروزی بر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را پس از پیروزی در دو ایالت حساس ایالات متحده پیش بینی کرد در حالی که رئیس جمهور جمهوری خواه ادعای تقلب می کند ، دادخواست ارائه داده و خواستار بازشماری مجدد در یک مسابقه تلخ است که هنوز قطعی نشده است.

یک درگیری دادگاه پیرامون نتایج می تواند باعث ایجاد عدم اطمینان بیشتری در بازار شود و فروش بیشتری را در کلاس دارایی های پرخطر ایجاد کند. تاماس وارگا در کارگزاران نفت PVM گفت: ” پیروزی ترامپ احتمالاً برای نفت سرسام آور خواهد بود ، حداقل بیشتر از دوره دولت بایدن سرسخت خواهد بود.” “جو بایدن مجددا به معاهده پاریس (توافق نامه آب و هوای پاریس) خواهد پیوست.

او همچنین می تواند موضع ایالات متحده در قبال ایران را نرم تر کند ، بنابراین عرضه جهانی نفت می تواند افزایش یابد. ” شمارش آرا و روند فعلی حاکی از آن است که جمهوری خواهان آماده اند تا كنترل سنای آمریكا را حفظ كنند ، در حالی كه دموكرات ها اکثریت قریب به اتفاق مجلس نمایندگان را در اختیار خواهند داشت.

یک کنگره تقسیم شده می تواند برنامه های بایدن در مورد تغییر آب و هوا ، محرک های اقتصادی و تخفیف تحریم های تولید کننده نفت ایران را مختل کند. قیمت نفت در روز چهارشنبه با افزایش انتظارات مبنی بر اینکه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدان آن اوپک + ، ، افزایش یافته بود ، با توجه به کاهش تقاضا توسط قفل های جدید COVID-19 ، در ماه ژانویه 2 میلیون بشکه در روز عرضه را متوقف می کند.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده