استخراج کنندگان نوپا اکنون “در خرید های خود افراط” می کنند. چگونه ریک رول سهام خود را انتخاب کند

استخراج کنندگان جدید طلا با ریسک فعالیت می کنند
اخبار طلا و سکه sarayetala اکتبر 17, 2020 | 08:43 زمان مطالعه 2 دقیقه

استخراج طلا : به گفته ریک رول، رئیس بازار Sprott در ایالات متحده، که سطح رکورد های سرمایه گذاری را حتی برای پروژه های استخراج  نوپای با کیفیت پایین نشانه احتیاط قلمداد می کند، ممکن است روز های “به دست آوردن سود های باد آورده” برای استخراج کنندگان نوپا تمام شده باشد.

رول در گفت و گو با خبرگزاری Kitco اظهار داشت: “من فکر می کنم فضای موجود به طور چشمگیری درگیر خرید های افراطی شده است. واقعیت این است که تعداد زیادی از شرکت ها توانسته اند سرمایه گذاری های بسیار بزرگی را انجام دهند.”

رول  اعلام کرد: در سال جاری  استخراج کنندگان با سهولت بسیار زیادی به سرمایه های عظیم دسترسی پیدا کردند، و این روندی است که ممکن است “باعث ایجاد افت” در این بخش شود.

وی همچنین اظهار داشت: “من فکر می کنم مقدار زیادی از این منابع مالی، هم از نظر ارزشگذاری پیش از  سرمایه گذاری که آنها انجام دادند،  و همچنین مقدار پولی که آنها مصرف کرده و یا به عبارت دیگر می توان گفت از بازار خارج کرده اند، برای مدتی باعث ایجاد افت در این بخش خواهد شد.”

یک شاخص کلیدی این واقعیت است که بودجه در اختیار شرکتهایی قرار گرفته است که ممکن است در غیر این صورت سرمایه ای دریافت نکرده باشند.

وی اظهار داشت: “از فهرست 1500 عددی استخراج کننده های نوپا در سراسر جهان، احتمالاً فقط 200 یا 300  عدد از آنها قابل رشد و دوام هستند. بسیاری از آنهایی که  قابلیت رشد دارند صرفاً به دلیل ارزش جاری بازارشان، کمی از قابلیت دوامشان  کاسته شده است و به طرز حیرت انگیزی، دیده شده است که بسیاری از آنهایی که قابل رشد نیستند تأمین مالی شده اند. “

علاوه بر این، ارزشگذاری منابع مالی با ارزش های درونی شرکت ها همخوانی ندارد.

وی اعلام کرد: “ما تعداد بسیار زیادی از منابع مالی را در Sprott بررسی کرده ایم. شرکت هایی وجود داشتند که ما از طریق ارزش های فعلی خالص تعدیل شده در برابر ریسک، قیمت کالا های فعلی از نوع 15 یا 20 میلیون دلار را به آنها پیشنهاد دادیم. آنها دستور ارزشگذاری  پیش از  سرمایه گذاری به ارزش 100 میلیون دلار را صادر کردند و برای سرمایه گذاری 20 میلیون دلار از چرخه ی بازار خارج شدند و با سودی حدود 50 میلیون دلار برگشتند. “

رول  اظهار داشت که اکنون که ارزش گذاری های مربوط به بخش نوپا نشانه هایی از خرید افراطی را نشان می دهد، او سرمایه خود را به سمت تولید کنندگان ارشد  سوق داده است.

وی گفت: “من در حال دور کردن سرمایه های خود از برخی از  استخراج کنندگان نوپا بوده ام و سود هایی را در جایی کسب می کردم كه تصور می كردم سود به راحتی به من داده می شود و  به دنبال بالا بردن كیفیت هستم.”

نکته مهم این است که این بخش در حال جذب جمعیتی جدید از سرمایه گذاران، به ویژه از میان افراد جوان است.

رول اعلام کرد: ” سرمایه های جدید زیادی در حال وارد شدن به این بخش هستند.” وی همچنین اظهار داشت: “وقتی کسی برای  تشکیل پرونده مربوط به طلا به من مراجعه می کند، کسی که به تازگی از  حرفه دیگری  به این  بخش وارد  می شود، من  سرمایه او را در بهترین حیطه ها قرار می دهم. من امیدوارم که آنها بدون تلاش برای تولید  کار های جدید با داشتن نام های کوچکتر، در  کار های قدیمیتر شرکت کنند. “

رول با فرض اینکه قیمت طلا بسیار بالاتر می رود، اظهار داشت که “فکر می کنم  مبلغی که در بهترین سهام ها به دست می آورید، بسیار چشمگیر  باشد.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده