ارزش بیت کوین های کمپانی میکرو استراتژی ، 4.39 میلیارد دلار است

ارزش بیت کوین های کمپانی میکرو استراتژی ، 4.39 میلیارد دلار است
اخبار اقتصادی sarayetala مارس 2, 2021 | 16:10 زمان مطالعه < 1 دقیقه

کمپانی MicroStrategy یکی از بزرگترین حامیان بیت کوین در روز دوشبه اعلام کرد که 328 بیتکوین دیگر به ارزش 15 میلیون دلار را خریداری کرده و با اینکار دارایی های ارز دیجیتال خود را افزایش داد و سهام این کمپانی در بازار معاملات پیش بازار را 7 درصد افزایش داد.

این کمپانی که مدیر عامل آن، مایکل سیلور است که خود یکی از بزرگترین مبلغان و حامیان بیتکوین است، این ارز دیجیتال را با میانگین قیمت 45710 دلار خریداری کرد.

کمپانی MicroStrategy، بزرگترین شرکت هوش مالی تجارت عمومی، در روز دوشنبه اعلام کرد که حالا نزدیک به 91000 بیت کوین را در اختیار دارد که برای خرید این مقدار حدود 2.19 میلیارد دلار هزینه کرده و بابت خرید هر بیت کوین هم به طور میانگین 24063 دلار هزینه کرده است.

بنابر محاسبات خبرگزاری رویترز، ارزش بیت کوین های این کمپانی حالا بیش از 4.38 میلیارد دلار است.

این کمپانی بعد از اولین خریدش در ماه آگوست، سال گذشته را به طور مداوم به خرید و انباشت بیت کوین مشغول بوده است. این کمپانی هفته پیش هم 19452 بیت کوین دیگر خریداری کرده بود که ارزش حدود 1.03 میلیارد دلاری داشت.

جدیدترین خرید MicroStrategy در حالی انجام گرفت که برخی از بزرگترین کمپانی های جهان از جمله BNY Mellon، شرکت مدیریت مالی BlackRock و شرکت خدمات کارت اعتباری Mastercard، شروع به پشتیبانی از برخی ارزهای دیجیتال کردند و شرکت تسلا هم 1.5 میلیارد دلار را صرف خرید بیتکوین کرد.

قیمت بیت کوین بعد از رالی دارایی های پر ریسک به خاطر کاهش اوراق قرضه، جهشی 6 درصدی را تجربه کرد.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده