رالی لحظه آخر برای قیمت جهانی طلا ، قیمت طلا رو به 1900 دلار

پیش بینی رونق اقتصادی قیمت طلا تا سال 2022
اخبار طلا و سکه sarayetala ژانویه 1, 2021 | 19:33 زمان مطالعه 3 دقیقه

به گفته تحلیل گران ، که می بینند معامله گران سود سهام خود را از بازار خارج می کنند و سرمایه خود را به دارایی های امن تر می رسانند ، سرمایه گذاران از آخرین هفته سال برای سهام استفاده می کنند ، که می تواند برای طلا مفید باشد.

فیلیپ استریبل استراتژیست بازار بلو لاین فیوچرز در اخبار کیتکو روز پنجشنبه گفت: “از نظر تاریخی ، ما تمایل داریم که سرمایه گذاران در مورد برخی اشتباهات گذشته تأمل کنند. آنچه ممکن است اتفاق بیفتد این است که برخی افراد تصمیم می گیرند از سهام ایالات متحده سود ببرند و سرمایه خود را در دارایی هایی مانند طلا مستقر می کنند.” “طلا می تواند هجومی از معاملات را ببیند.”

از منظر فصلی ، طلا همچنین در پایان دسامبر و ابتدای ژانویه عملکرد خوبی دارد.

حسین سید ، استراتژیست بازار FXTM ، گفت: “اگر مدیران دارایی بخواهند برخی سودها را ثبت كنند و ریسك سهام را كاهش دهند ، طلا در روزهای پایانی سال 2020 ریزش قابل توجهی را دریافت خواهد كرد.” “ما تا زمانی که بازده واقعی در معاملات منفی ادامه داشته باشد ، در مورد فلز زرد همچنان مثبت هستیم. این احتمالاً سناریوی سال آینده خواهد بود.”

به همین دلیل است که هفته آینده طلا بالاخره می تواند به سطح 1900 دلار در هر اونس برسد. استریبل گفت: برای حرکت پایدار بالاتر ، فلز گرانبها باید بیش از 1920 دلار در هر اونس بسته و باز شود.

او گفت “ما می توانیم  1،904تا 1905 دلار را تضمین کنیم. اگر به طلا نگاه کنید ، روند از ماه اوت پایین تر است ، با کمترین رشدها و کمترین افت­ها. اگر ما به بالاتر از 1920 دلار برسیم و در یک منطقه مثبت قرار بگیریم ، ممکن است تحولات عمیق تری وجود داشته باشد ، “.

جیم ویکوف ، تحلیلگر ارشد کیتکو گفت ، بازارهای پر رونق طلا هفته آینده از مزیت فنی کوتاه مدت برخوردار هستند.

“مقاومت اول در بالاترین قیمت روز سه شنبه ، 1889.40 دلار و سپس در 1900.00 دلار مشاهده می شود. ویکوف روز پنجشنبه نوشت: “اولین حمایت در آخر این هفته یعنی 1859.00 دلار و سپس در 1850.00 دلار دیده می شود.” بازارهای پر رونق برای زنده نگه داشتن روند صعودی باید به زودی قدرت تازه ای از خود نشان دهند. هدف بعدی صعودی قیمت بازارهای داغ این است که قیمت معاملات آتی فوریه بالاتر از مقاومت ثابت در بالاترین سطح ماه نوامبر یعنی $ 1،973.30 دلار را تولید کنند. “

به طور کلی ، سال 2020 برای طلا بسیار مثبت بوده و قیمت ها از ابتدای سال تاکنون بیش از 22 درصد افزایش یافته است. معاملات آتی طلای فوریه کومکس در حال حاضر با قیمت 1.882.50 معامله می شود که در روز 0.23 درصد رشد داشته است.

نظر تحلیلگران همچنان در مورد فلزات مثبت است و بسیاری پیش بینی می کنند که در سال جدید رکوردهای جدیدی را تجربه کنند.

ادوارد مویا ، تحلیلگر ارشد بازار OANDA به کیتکو نیوز گفت ، یکی از سطوح کلیدی قیمت طلا برای سال آینده 2300 دلار است.

مویا خاطرنشان کرد ، تمرکز در سال 2021 بر اجرای واکسن خواهد بود ، اما به این دلیل نیست که طلا به بالاترین سطح رسیده است.

“این یک سال بسیار قدرتمند برای طلا خواهد بود. شما می بینید که محرک های مالی و پولی بی سابقه در نیمه اول سال ادامه دارد. رقابت سنا در جورجیا همچنان یک علامت سوال بزرگ است. تا زمانی که این مشکل را پشت سر نگذاریم نمی توانیم محرک خود را تعیین کنیم.

وی توضیح داد: “حتی اگر دموکراتها یکی از این رقابت­ها را ببازند و جمهوریخواهان سنا را کنترل کنند ، با تلاش همه ایالت ها ، نیاز به محرک وجود دارد.”

مویا افزود ، دلیل اصلی پتانسیل صعودی طلا در سال آینده تجارت رفلسیون است. “بانک فدرال ثابت بوده و سال آینده شاهد حمایت های مالی بیشتری خواهیم بود. این مهمترین دلیل این است که طلا روند صعودی زیادی به سمت 2300 دلار خواهد داشت. این موضوع بدون توجه به چگونگی اتفاقات پیش روی واکسن پیش می رود. “

مویا همچنین تورم را به عنوان یک نگرانی بزرگ برای چشم انداز اقتصادی سال آینده ، که پرواز به تجارت ایمنی طلا را تشویق می کند ، برجسته کرد.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده