رکورد یک میلیارد دلاری بانک جی پی مورگان در تجارت طلا

بانک جی پی مورگان به مبلغ یک میلیارد دلار در بازار طلا رسید
اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 28, 2020 | 13:17 زمان مطالعه 2 دقیقه

دو منبع آگاه به این موضوع به رویترز گفتند که بانک جی پی مورگان در سال جاری تاکنون از تجارت ، ذخیره و تأمین مالی فلزات گرانبها ، رکورددار حدود 1 میلیارد دلار بوده است.

 ویروس کرونا با ایجاد خریدهای گسترده سرمایه گذاران و گسیختن عملکرد عادی بازار ، یک سود برای بانک های سرمایه گذاری که در طلا ، نقره و سایر فلزات گرانبها معامله می کنند ، ایجاد کرده است.

 اما بانک جی پی مورگان با رشد سهم خود در بازار سلطه داشته است.

 درآمد بانک آمریکایی تا اواسط ماه نوامبر حداقل نیمی از 1.7 میلیارد دلار تا 2 میلیارد دلار را به خود اختصاص می دهد که مشاور مشاور McKinsey CIB Insights تخمین می زند که 10 بانک برتر سرمایه گذاری در سال جاری از فلزات گرانبها ، عمدتا طلا ، بدست آورند.

 منابع گفتند كه بخش كالاهاي آن در حال افزايش 1.5 ميليارد دلار در سال جاري است و مي تواند گلدمن ساكز را براي کسب عنوان برترين درآمد به چالش بكشد.

 جی پی مورگان و گلدمن ساکس از اظهار نظر در این باره خودداری کردند.

 جورج کوزنتسوف در McKinsey CIB Insights گفت: بانک های سرمایه گذاری فردی به ندرت بیش از 1 میلیارد دلار کالا در سال های اخیر به دست آورده اند و هیچ کس قبلاً در یک سال بیش از 600 میلیون دلار فلزات گرانبها درآمد نداشته است.

 (برای مشاهده نمودار مربوط به Bonanza Commodities ، کلیک کنید)

 JPMorgan بزرگترین بانک در ایالات متحده و یکی از بزرگترین بانکها در جهان است.

 این مرکز در قلب بازار شمش جهانی قرار دارد و فعالیت های آن در معاملات میله های فیزیکی به مشتقات ، اجرای خزانه ها و معاملات تسویه حساب در لندن ، بزرگترین مرکز تجاری است.

 سود ناشی از آن ، سر و صدا برای سرمایه گذاران طلا و نقره ، به طور عمده در اروپا و آمریکای شمالی بوده است ، و نگران همه گیر شدن ویروس کرونا است و چاپ پول توسط بانک های مرکزی می تواند ارزش سایر دارایی ها را کاهش دهد.

 این سرمایه گذاران در اوایل سال جاری میلادی قیمت طلا را به بالاترین سطح از 2000 دلار در هر اونس رساندند.

به این سودهای حاصل از بورس آتی کامکس در نیویورک ، جایی که در اوایل سال جاری عرضه عرضه شد ، سود بیشتری برای تجارت فلزات گرانبها برای افرادی که به طلای فیزیکی دسترسی داشتند ، افزود.

 بانکهایی مانند JPMorgan از فرصتهای موجود در Comex استفاده کردند و به مشتریان در انجام همین کار کمک کردند.

 تجارت مشتری JPMorgan نسبت به دیگران کوتوله است.

 داده های گروه CME ، که Comex را اداره می کند ، نشان می دهد که مشتریان JPMorgan یک سوم کل معاملات میله های طلا را که در ماه اکتبر با صرافی ثبت شده و بیش از دو پنجم در ماه ژوئن ، تشکیل می دهند.

 منابع گفتند ، مانند دیگر بانک های بزرگ ، JPMorgan قادر به دریافت و حمل فلز ارزان و در مقادیر زیاد بود.

 با بازگشت معاملات در Comex به الگوی عادی ، درآمد حاصل از درآمد احتمالاً کمرنگ خواهد شد ، اما قیمت بالای طلا و علاقه سرمایه گذاران به معنای سودآوری این تجارت است.

 کوزنتسوف در مک کینزی گفت: “سال 2020 دورترین سال خواهد بود.”

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده