افزایش قیمت نفت جهانی پس از ساخت واکسن کرونا توسط کمپانی فایزر

افزایش قیمت نفت جهانی پس از کشف واکسن ویروس کرونا
اخبار اقتصادی sarayetala نوامبر 9, 2020 | 20:47 زمان مطالعه 2 دقیقه

پس از خبر واکسن بسیار موثر Pfizer (فایزر)علیه COVID-19 (ویروس کرونا)و اطمینان عربستان سعودی مبنی بر اینکه می توان معامله تولید نفت اوپک پلاس را برای تعادل در بازار تنظیم کرد ، قیمت نفت روز دوشنبه تقریباً 10٪ جهش یافت تا بیشترین سود روزانه خود را در شش ماه اخیر کسب کند.

هر بشکه نفت خام برنت LCOc1 با 3.41 دلار یا 8.6 درصد افزایش به 42 دلار و 86 سنت در هر بشکه رسید در حالیکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت CLc1 با 3 دلار 57 سنت یا 9.6 درصد افزایش به 40 دلار و 71 سنت رسید.

هری تچیلگوریان ، تحلیلگر بی ان پی پاریباس ، گفت: “قیمت دارایی ها سریعتر از اقتصاد واقعی حرکت می کنند و نفت و سایر دارایی های خطرناک امروز در برابر اخبار واکسن پی فیزر واکنش مثبتی نشان می دهند.”

پی فیزر گفت ، واکسن آزمایشی کرونا آن بیش از 90٪ در جلوگیری از کووید 19 موثر است ،این نتایج بر اساس داده های اولیه یک مطالعه بزرگ بدست آمده است.

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان ، وزیر انرژی عربستان سعودی گفت ، در صورت توافق بین اعضای گروه ، توافق نامه اوپک پلاس در مورد کاهش تولید نفت قابل تنظیم است.

وزیر سعودی پس از این سوال که آیا اوپک +  که گروه های کشورهای اوپک ، روسیه و سایر تولیدکنندگان است – به کاهش موجودی 7.7 میلیون بشکه در روز (بشکه در روز) پایبند خواهد بود و نه اینکه از ژانویه به 5.7 میلیون بشکه در روز کاهش دهد ، اظهار نظر کرد.

اعضای اصلی سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) نسبت به اقدامات آرام سازی جو بایدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده در مورد ایران و ونزوئلا محتاط هستند ، که این می تواند به معنی افزایش تولید نفت باشد که تعادل عرضه و تقاضا را دشوارتر می­کند.

ING در یادداشتی گفت: “در حالی که ریاست جمهوری بایدن احتمال بازگشت عرضه نفت ایران به بازار را افزایش می دهد ، اما این چیزی نیست که یک شبه اتفاق بیفتد و ما هنوز هم معتقدیم که احتمالاً پایان رویداد 2021/2022 است.”

جیووانی استاونووو ، تحلیلگر نفت UBS ، گفت: قیمت های نفت همچنین در پی پیروزی بایدن در انتخابات ایالات متحده از دلار ضعیف تر آمریکا پشتیبانی می کند.

دلار روز دوشنبه تضعیف شد و به پایین ترین سطح در 10 هفته رسید و کالاهای با قیمت دلار را تقویت کرد که مقرون به صرفه تر برای خریداران خارج از ایالات متحده آمریکا است. [MKTS / GLOB]

چین ، بزرگترین وارد کننده نفت خام جهان ، گزارش داد که میزان واردات در ماه اکتبر 12 درصد نسبت به ماه سپتامبر کاهش یافته است.

یک مقام آژانس بین المللی انرژی (IEA) گفت: با این حال ، به نظر می رسد اقدامات جدید تعطیلی اروپا برای مهار افزایش موارد کووید 19 هنوز هم می تواند چشم انداز تقاضای جهانی نفت را به سمت نزولی سوق دهد .

به گفته کیسوکه ساداموری ، مدیر IEA برای بازارهای انرژی و امنیت.”بخشهای عمده قاره اروپا در تعطیلی هستند. این مطمئناً به سمت منفی کار خواهد کرد. ”

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده