صندوق های پوشش ریسک علاقه خود را سرمایه گذاری طلا ، از دست می دهند

صندوق های پوشش ریسک علاقه خود را سرمایه گذاری طلا ، از دست می دهند
اخبار طلا و سکه sarayetala فوریه 16, 2021 | 17:35 زمان مطالعه 2 دقیقه

بنابر جدیدترین داده های کمیسیون معاملات آتی کالا، صندوق های پوشش ریسک در حال کاهش سرمایه گذاری طلا هستند چرا که خدمات خود در این حوزه را کاهش داده اند.

تحلیلگران متذکر شدند که اگرچه فاندامنتال بلند مدت حامی قیمت طلا ست، بازده های اسمی در حال رشد، در حال گرفتن عوارض از سرمایه گذاران طلا هستند چون قیمت ها در گرفتن نیروی محرکه صعودی مداوم با مشکل روبرو شده اند.

کارستن فریش، تحلیلگران فلزات گران بها در کمپانی خدمات مالی Commerzbank طی مقاله ای در روز دوشنبه می گوید: “طلا در محیط کنونی بازار به موانع رشدی قابل توجهی روبرو شده است. سرمایه گذاران به حوزه های دیگری علاقمند شده اند و این از راکد شدن پوزیشن های بلند مدت خالص نظری و اعلام خروج سرمایه از صندوق های قابل معامله طلا اثبات شده است.”

گزارش تفکیک شده تعهد های معامله گران کمیسیون معاملات آتی کالا هفتگی تا پایان 9 فوریه نشان می دهد که مدیران سرمایه پوزیشن های بلند مدت سود ناخالص خود را در بازار آتی طلای Comex به تعداد 2329 قرارداد کاهش داده و به 134733 رساندند. در کنار آن، پوزیشن های کوتاه مدت هم با کاهش 2191 عددی به 47093 قرارداد رسید.

طول ویژه طلا هم در حال حاضر 87640 قرارداد دارد که نسبت به هفته گذشته تغییر چندانی نکرده است.

اوله هنسِن، رئیس استراتژی کالای بانک Saxo Bank در یک مقاله تحقیقاتی می گوید: “عدم توانایی طلا در پاسخ به پیشرفت های خارجی بازار باعث کاهش پوزیشن های بلند مدت و کوتاه مدت شد، در نتیجه طول ویژه هم تغییری نکرد و در نزدیکی کف 20 ماهه خود باقی ماند.”

در زمان نظرسنجی، قیمت طلا توانست یک قله جدید یک هفته ای ایجاد کند، اگرچه بازار نیروی محرکه کافی برای خرید پیدا نکرد تا بتواند بالای سطح مقاومت حیاتی 1850 دلار در هر اونس باقی بماند.

تحلیلگران معاملات کالای بانک TD Securities جو بازار طلا را “خود رای” توصیف کردند!

آقای هنسن گفت :”با توجه به رویه منفعل فدرال ریزرو برای مهار منحنی بازده تندتر، نرخ های واقعی به جای انتظارات از تورم، توسط نرخ های اسمی هدایت می شود و این معامله گران طلا را آسیب پذیر کرده است.”

البته این بانک اضافه کرد که ماندن قیمت طلا بالای سطح حمایت 1800 دلار، نشانه قدرت ارتجاعی است، با اینکه شاید اندکی زمان ببرد که قیمت این فلز گرانبها به سطوح بالاتر برود.”

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده