آیا سیگنال ایلان ماسک به بازار طلا و بیت کوین منتقل شده است ؟

اسلان ماسک تسلا بیت کوین و بازار طلا
اخبار طلا و سکه sarayetala فوریه 10, 2021 | 13:49 زمان مطالعه 2 دقیقه

تسلا در آخرین گزارش سالانه خود اظهار داشت که این شرکت سیاست سرمایه گذاری خود را به روز کرده است در حال حاضر بیت کوین ، طلا و “دارایی های دیگر” را به عنوان سرمایه گذاری های احتمالی در بر بگیرد.

در تازه ترین اظهار نظرشرکت  تسلا اظهار داشت که “در ژانویه 2021 ، ما سیاست سرمایه گذاری خود را به روز کردیم تا انعطاف پذیری بیشتری برای تنوع بیشتر و با هدف حداکثر رساندن بازده پول نقد خود فراهم کنیم که برای حفظ نقدینگی عملیاتی کافی مورد نیاز است … ما ممکن است بخشی از این وجه نقد را در دارایی های ذخیره جایگزین خاص از جمله دارایی های ارز دیجیتال ، شمش طلا ، وجوه قابل معامله در بورس طلا و سایر دارایی هایی که در آینده مشخص میشود سرمایه گذاری کنیم.

الکس مشینسکی ، مدیر عامل شبکه سلسیوس گفت ، اگرچه این حرکت ممکن است قیمت بیت کوین را تغییر دهد ، اما تأثیر مستقیم آن بر قیمت طلا محدود است.

“چیزی که آنها به شما نمی گویند این است که آنها به دلار آمریکا اعتماد ندارند. آنها می گویند با انتخاب  بیت کوین و قرار دادن طلا به عنوان مرجع ، آنها اساساً می گویند ما نمی خواهیم خزانه ما به دلار آمریکا نگه داشته شود زیرا انتظار تورم بالایی در ماههای پیش روو تضعیف دلار در مقابل داراییهای پایدار داریم ، انتظار تخریب ارزش دلار را داریم ، انتظار همه چیز را داریم به جز خبرهای خوب در مورد دلار آمریکا. ”

تصمیم تسلا برای سرمایه گذاری در بیت کوین همچنین نشان می دهد که شرکت های صنعتی و فناوری مستقر در حال حاضر ارز رمزپایه بیت کوین را به عنوان یک شکل قانونی ارز با کاربرد واقعی پذیرفته اند.

مشینسکی گفت: “خرید الون ماسک برای حساب شخصی خود بسیار آسان است ، اما متقاعد کردن هیئت مدیره شرکت تسلا و یامتقاعد کردن جامعه سرمایه گذاری جهان که سرمایه گذاری روی رمز ارز  یک چیز خوب است ، قطعاً اثر بخشی بسیار بالاتری دارد.” “در سال 2017 ، لیدرها ، و بازیگران اصلی بیت کوین و اتریوم افرادی بودند که واقعاً در رده های بالای دنیای تجارت نبودند. امروزه برخی از بهترین ، مشهورترین افراد جهان لیدرهای اصلی بیت کوین ، اتریوم و … هستند. “

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده