گلدمن ساکس قیمت جهانی طلا در سال 2021 را 2300 دلار پیش بینی کرد

گلدمن ساکس پیش بینی قیمت در سال 2021 را 2300 دلار پیش بینی کرد
اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 14, 2020 | 20:10 زمان مطالعه 2 دقیقه

نیروهای مخالف در بازار طلا را به سمت سال جدید هدایت می کند. با این حال ، تحلیلگران گلدمن ساکس چشم انداز صعودی خود را برای قیمت جهانی طلا تا سال 2021 حفظ می کنند.

در گزارشی که روز جمعه منتشر شد ، بانک سرمایه گذاری گفت که تعادل اقتصاد جهانی بین اخبار مثبت واکسن های احتمالی ویروس کرونا و خطرات کوتاه مدت تخریب اقتصادی بیشتر ، هدف قیمت طلای 2021 خود را 2300 دلار در هر اونس حفظ می کند. اگرچه اقتصاددانان گلدمن ساکس انتظار دارند بهبود اقتصادی خوبی در ایالات متحده و جهان داشته باشند ، تحلیلگران کالا جفری کوری و میخائیل اسپروگیس ، نویسندگان گزارش طلا ، گفتند که هنوز “یک مورد استراتژیک قوی برای طلا” وجود دارد.

تحلیلگران گفتند: “از نظر ما ، بازار بورس تصنعی ساختاری برای طلا به پایان نرسیده است و با بالاتر رفتن انتظارات تورمی ، دلار آمریكا تضعیف می شود و تقاضای خرده فروشی E.M. ادامه می یابد و سال آینده را از سر خواهد گرفت.” “با این حال ، در کوتاه مدت ، ممکن است برای طلا ایجاد یک حرکت معنادار در جهت بالاتر یا پایین تر باشد.”

در مورد اینکه چه چیزی باعث افزایش قیمت جهانی طلا در سال آینده خواهد شد ، تحلیلگران گفتند که آنها همچنان به بازده واقعی اوراق قرضه ، که شامل تورم است ، ادامه می دهند. به طور خاص ، آنها گفتند که کاهش عملکرد واقعی پنج ساله همچنان از طلا حمایت می کند.

“طبق پیش بینی اقتصاددان ما (با فرض پیش بینی صعودی نفت) نرخ واقعی کوتاه مدت ایالات متحده طی 5 سال آینده به طور متوسط -2.1% خواهد بود. تحلیلگران گفته­اند: بازده پنج ساله در حال حاضر -2.1%  است که نشان دهنده پتانسیل نزولی مواد است. “

کوری و اسپروگیس گفتند که آنها توجه زیادی به اوراق قرضه 5 ساله دارند ، زیرا این بیشترین تأثیر را در بازارهای ارز دارد. با افزایش تورم ، مصرف کنندگان می توانند انتظار داشته باشند که کاهش چشمگیری در ارزهای جهانی داشته باشند.

آنها گفتند: “ما معتقدیم كه عمده خرید طلا در سال جاری توسط سرمایه گذارانی انجام شده است كه بیشتر نگران قدرت خرید واقعی دلار در مقابل ضرر در اوراق بهادار سهام خود بوده اند.”

گلدمن ساکس گفت که همچنین شاهد تقاضای مجدد بازار طلا در سال 2021 است.

“تقاضای طلای چین و هند در حال حاضر نشانه هایی از عادی سازی دارد. حق بیمه طلای چین و هند به تدریج در حال افزایش است و تقریباً به سطح قبل از بیماری کرونا برمی گردد. اخبار ساخت واکسن و پیروزی بایدن در انتخابات باید فشار بیشتری به مصرف کنندگان پول E.M وارد کند زیرا خطرات تعرفه پایین تر است و از قدرت خرید آنها پشتیبانی می کند. “

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده