گلدمن ساکس قیمت طلا در سال 2021 را 2300 دلار پیش بینی کرد

گلدمن ساکس قیمت طلا در سال 2021 را 2300 دلار پیش بینی کرد
اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 17, 2020 | 18:47 زمان مطالعه 3 دقیقه

• بهترین عملکرد فلز گرانبها در هفته ، پلاتین بود که تنها 0.23 درصد افزایش قیمت مثبت داشت. طلای اسپات در روز سه شنبه تا 1.5٪ افزایش یافت و پس از انتشار اخبار مثبت واکسن ویروس کرونا ، برخی از ضررهای روز دوشنبه خود را جبران کرد. فلز زرد همچنین در روز پنجشنبه افزایش یافت و به نظر می رسد پس از کاهش نرخ دلار در مورد خبر افزایش موارد مبتلا به کرونا در ایالات متحده ، ثبات داشته باشد.

• طبق پیش نویس اصلاحیه قانون منتشر شده در وب سایت دولت ، وزارت دارایی روسیه در حال پیشنهاد به صندوق رفاه اقتصادی خود برای سرمایه گذاری در فلزات گرانبها است. به گزارش کیتکو نیوز ،پلیوس شرکت بزرگ روسی اظهار داشت: پیش بینی سوخو لوگ ، بزرگترین سپرده طلای دست نخورده در جهان ، تولید سالانه 2.3 میلیون اونس با هزینه نقدی 390 دلار هر اونس را نشان می دهد.

• طبق منابع اخبار روسیه ، گرانترین الماس این کشور – یک جواهر صورتی 14.83 عیار – این هفته به قیمت 26.6 میلیون دلار در سوتی بیز در ژنو فروخته شد. این الماس توسط Alrosa PJSC کشف و “روح گل رز” نامگذاری شد.

ضعف­ها

• بدترین عملکرد فلز گرانبها در هفته ، پالادیوم بود که با 6.76 درصد افت داشت ، این فلز چهارشنبه گذشته با نزدیک به 6 درصد کاهش تیتر خبری روز بود. به گزارش بلومبرگ ، ETF های طلا بیشترین میزان خروج هفتگی از ماه مارس را داشته اند زیرا احتمال واکسن ویروس کرونا به تقاضای پناهگاه آسیب می رساند. سرمایه گذاران در این هفته حداقل 18 تن شمش ETF فروخته اند.

به گزارش رویترز ، اتحادیه بازار شمش های لندن (LBMA) در نامه ای به کشورهای دارای بازارهای بزرگ طلا هشتدار داد که در صورت عدم رعایت استانداردهای مربوط به پولشویی و مسئولیت تأمین طلا ، آنها را در لیست سیاه قرار می دهد. در این نامه آمده است کشورهایی که تا 11 دسامبر پشتیبانی از استانداردهای LMBA را اعلام نکنند و برنامه هایی را برای نحوه اجرای آنها تا پایان ژانویه ارائه ندهند، قادر به تهیه پالاینده معتبر LBMA نخواهند بود. این تازه ترین اقدام برای سرکوب تجارت غیرقانونی یا غیراخلاقی طلا است.

• اس اس ار ماینینگ پیش بینی تولید طلا برای معدن سئابی خود را برای سال مالی کاهش داد. تولید برای سه ماهه سوم با 37 درصد کاهش نسبت به سال گذشته 20249 اونس کاهش داشت. علیرغم اخبار منفی ، سهام این شرکت در معاملات روزانه روز پنجشنبه به دلیل شروع سیاست سود سه ماهه 5 سنت ، تا 10 درصد افزایش یافت.

فرصت ها

• گروه UBS به دلیل احیای مجدد فعالیت های صنعتی و اختلالات موجودی در کارخانه مبدل پلاتینوم آنجلو ، اواخر سال 2021 هر اونس پلاتین را با قیمت 1،150 دلار در هر اونس پیش­بینی می­کند. UBS همچنین بر این باور است که طلا می تواند طی ماه های آینده با توجه به انتظارات از بسته محرک دیگر ایالات متحده ، تا 2000 دلار در هر اونس معامله شود.

• گلدمن روی قیمت صعودی طلا مصر است. این بانک در سال آینده طلا را با قیمت 2300 دلار در هر اونس هدف قرار داده است ، زیرا نرخ تورم در کاهش نرخ واقعی در کوتاه مدت موثر است. تحلیلگران در گزارشی گفتند که طلا در درجه اول به عنوان پرچین در برابر کاهش ارزش دلار خریداری می شود ، و بانک انتظار دارد که این حساسیت نسبت به نرخ واقعی کوتاه مدت ، مشابه بازارهای ارز باشد.

• شرکت اندیور ماینینگ در حال مذاکره برای ادغام احتمالی برابر با شرکت رقیب ترانگا گولد کراپ است که به دنبال ایجاد مقیاس است. بلومبرگ گزارش داد که اندیور در حال بررسی خرید سهام است و ممکن است حق بیمه کمتری برای ترانگا ارائه دهد ، که امسال سهام خود را 87٪ افزایش داده است. این یک علامت مثبت با ظرفیت بیشتر برای معامله در صنعت است.

تهدیدها

• دیوالی این هفته آغاز شد اما ثبت قیمت بالای طلا در هند می تواند تقاضا برای جواهرات را کاهش دهد. . فصل جشنواره در دومین کشور بزرگ مصرف کننده طلا در جهان معمولاً زمان مناسبی برای خرید طلا به صورت جواهرات است. قیمت های رکورد دار و بیماری همه گیر کرونا در حال حاضر به فروش امسال آسیب می رساند.

• ثبت سه ماهه 13 F که طی روزهای آینده منتشر شد می تواند نشان دهد که سرمایه گذاران بزرگ در سه ماهه منتهی به 30 سپتامبر موقعیت های طلا را فروخته اند. بلومبرگ حدس می زند پس از آنکه هر اونس شمش به بالای 2000 دلار در اوت رسید و پس از آن به زیر 1900 دلار سقوط کرد ، مدیران کل پول می توانستند سهام استخراج طلا یا طلا خود را بفروشند.

 • هفته گذشته بیل میلر افسانه وال استریت گفت که وی بیت کوین را اکیداً توصیه می کند و این هفته استنلی دراکن مایلر فاش کرد که اکنون صاحب بیت کوین است. فوربس می نویسد که دراککن میلر هفته گذشته به دلیل مواضع نزولی خود در مورد دلار آمریکا خبرساز شد ، گفت که انتظار دارد شرط بندی بیت کوین “بهتر از طلا” کار کند ، اگرچه او یک موقعیت طلا را در اختیار دارد که “خیلی خیلی ” از کل بیت کوین فعلی اش بزرگتر است.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده