کمپانی گلدمن ساکس مجددا بر روی بیت کوین و ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کند

کمپانی گلدمن ساکس مجددا بر روی بیت کوین و ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کند
اخبار اقتصادی sarayetala مارس 3, 2021 | 13:38 زمان مطالعه 2 دقیقه

این شخص گفت، این تیم با بخش بازارهای بین المللی بانک آمریکا جلسه خواهد گذشت. در ادامه این شخص افزود، این بخش در واقع جزوی از فعالیت های Goldman در بخش نوظهور و در حال شکوفایی ارزهای دیجیتال است که همچنین شامل پروژه هایی می شود که از تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی استفاده می کنند.

به عنوان بخشی از این برنامه، این بانک در حال تست پتانسیل برای عرضه صندوق ETF برای بیتکوین است و همچنین درخواست کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دارایی دیجیتال امانی را دارد.

این بخش معاملاتی به خاطر علاقه روز افزون نهادهای سرمایه گذاری به بیتکوین ایجاد می شود که افزایشی 470 درصدی را در سال گذشته داشته است. این ارز بزرگترین ارز دیجیتال این حوزه است که بسیاری از سرمایه گذاران و کمپانی ها آن را پناهگاه امنی برای حفظ ارزش پول خود در برابر تورم ناشی از عرضه بسته های حمایتی دولت، می دانند.

با اینکه قیمت این ارز در سال گذشته رشدی قابل توجه داشته، ولی نمودار قیمت بیتکوین به طور کلی بسیار نوسان دارد. این ارز مجازی در تاریخ 21 فوریه توانست سطح 58000 دلار را نیز رد کند و بعد از آن حدود 25 درصد سقوط کرد ولی به تازگی اندکی از این سقوط را جبران کرده است.

این باعث شده که این سکه و مشتقات مرتبط با آن برای سرمایه گذارانی که قصد دارند با ریسک بیشتر خرید یا فروش استقراضی بگیرند، چون در محیطی که کمترین حد نرخ سود را دارد، به دنبال کسب سود هستند.

قراردادهای غیر قابل تحویل هم نوعی از مشتقات هستند که به سرمایه گذاران این امکان را می دهند که به قیمت های آتی بیتکوین نگاهی بیندازند.

Goldman در ابتدا در سال 2018 بخش ارز دیجیتال خود را تاسیس کرد، یعنی درست زمانی که قیمت بیتکوین بعد از ثبت رکوردهایی تاریخی، در حال سقوط بود و علاقه سرمایه گذاران به سکه های دیجیتالی را کم می کرد.

از آن زمان تاکنون، ساختارهای بازار بیتکوین و دیگر ارزهای دیجیتالی بزرگ به طرز قابل توجهی بالغ شده است، چرا که حالا بسیاری از نهادهای مالی مثل CME Group lnc, Intercontinental Exchange lnc و Fidelity محصولات و خدمات متنوعی پیرامون ارزهای دیجیتال ارائه می دهند.

این بهبودها و توسعه خدمات مختلف باعث شده که کمپانی های بزرگ جهانی به سمت این بخش جذب شوند که از شرکت های ارائه دهنده خدمات بر مبنای ارز دیجیتال گرفته تا خرید یا نهادهای سرمایه گذاری و کمپانی هایی که قصد خرید و نگهداری بیتکوین در ترازنامه خود دارند، متفاوت است.

ماه گذشته، تولید کننده خودروهای برقی، یعنی تسلا، اعلام کرد که 1.5 میلیارد دلار بیتکوین را خریداری کرده است، در حالیکه بانک New York Mellon Corp هم اعلام کرد که واحد جدیدی تاسیس کرده که به مشتریان خود در نگهداری و انتقال دارایی های دیجیتال کمک می کند.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده