بازار طلا همچنان استوار است

سرمایه گذاری طلا قیمت سال 2021
اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 14, 2020 | 19:58 زمان مطالعه 2 دقیقه

درست زمانی که فکر می کنید بازار طلا نمی تواند جذابیت بیشتری داشته باشد ، اتفاقی می افتد که هنوز هم می تواند شما و بازارها را شگفت زده کند.

این بار هفته گذشته ، بازار طلا با بهترین سودهای هفتگی خود از ماه ژوئیه به سمت آخر هفته می رفت. بازار با این ایده که دولت جو بایدن می تواند از طریق یک کنگره تقسیم شده برای حمایت از اقتصاد محاصره شده محرک های مورد نیاز را بدست آورد ، راحت بود.

در حالی که جهان در حال انطباق با فضای سیاسی جدید در ایالات متحده است ، همچنین باید با رشد فزاینده همه گیری ویروس کووید19 کنار بیاید. نرخ همه­ گیری با سرعتی بالاتر از ابتدای شیوع بیماری در حال افزایش است و بسیاری از کشورها اقدامات جدید تعطیلی را در نظر گرفته اند. هفته گذشته دنیا برای شنیدن اخبار خوب ناامید بود و روز دوشنبه آنها آن را دریافت کردند.

اوایل دوشنبه ، فیزر و بیونتک اعلام کردند که واکسن کرونا بالقوه ای برای ویروس کرونا ساخته­اند و سرخوشی تقریباً بلافاصله احساس شد. بازارهای سهام به بالاترین سطح طی روزهای اخیر رسیدند و طلا 100 دلار افت کرد که بدترین فروش یک روزه در 7 سال گذشته بود.

در حالی که نادیده گرفتن فروش طلا دشوار است ، کنش قیمت روز دوشنبه جنبه دیگری دارد که سرمایه گذاران باید خیلی بیشتر به آن توجه کنند: طلا به شدت افت کرد ، اما حمایت مهم آن را در 1850 دلار نگه داشت. در بدترین روز طلا در سالهای گذشته ، قیمت توانست بسیار بالاتر از شکست جولای حفظ شود.

برخی از تحلیل گرانی که با آنها صحبت کرده ام گفتند که احتمالاً خبر ساخت یک واکسن کرونا احتمالی بدترین خبری است که ممکن است برای طلا اتفاق بیفتد ، و اکنون دیگر کار از کار گذشته است ، ممکن است تا پایان سال قیمت هر اونس طلا 2000 دلار باشد.

بسیاری از تحلیلگران متذکر شده اند که اگرچه یک واکسن امیدواری به آینده را ایجاد می کند ، اما ما همچنان باید با واقعیت فعلی روبرو شویم ، یعنی افزایش مبتلایان و میزان مرگ و میر ، به ویژه در ایالات متحده ، تحلیلگران اظهار داشته اند که ممکن است ماه ها قبل از واکسن طول بکشدو حتی بیشتر شود.

همچنین مشکلاتی در مورد ذخیره سازی واکسن وجود دارد. لازم است در دمای -70 درجه سلسیوس یا -94  درجه فارنهایت نگهداری شود. داروخانه ها و حتی بسیاری از بیمارستان ها چنین امکانات ذخیره سازی ندارند.

فارغ از مسائل لجستیکی ، تحلیلگران همچنین متذکر شده اند که واکسن پس از استفاده ، با ویرانی که اقتصاد قبلاً متحمل شده است ، مقابله نمی کند. از بهار ، بانک های مرکزی و دولت های سراسر جهان تریلیون ها دلار برای پشتیبانی از اقتصاد جهانی به بازارهای مالی وارد کرده اند. یک واکسن تمام آن نقدینگی را جبران نمی کند. نرخ بهره برای آینده قابل پیش بینی در سطح پایین باقی خواهد ماند.

تمام راه ها در حال حاضر به طلا منتهی می شوند. “این هفته در مصاحبه ای رونالد-پیتر استوفرل ، مدیر صندوق” افزایشی AG “و یکی از نویسندگان گزارش سالانه” که ما به گزارش­های او اعتماد داریم این را به من گفت. “عامل اصلی تورم پیش رونده ، واکسن کرونا است. این یک محیط مناسب برای طلا و نقره است”.

بنابراین هنوز سوالات زیادی در مورد کووید 19 وجود دارد و تا زمانی که به آنها پاسخ داده نشود ، ما به مقابله با نتایج اقتصادی ادامه خواهیم داد.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده