جشن دیوالی هند ، تحت تاثیر قیمت جهانی طلا

جشن دیوالی هندوستان تحت تاثیر قیمت جهانی طلا
اخبار طلا و سکه sarayetala اکتبر 27, 2020 | 07:28 زمان مطالعه 2 دقیقه

قیمت جهانی طلا و جشن دیوالی هندوستان : در حالی که جواهرسازان برای فصل جشن های هند آماده می شوند ، حق بیمه طلا در هند در حال افزایش است. اگرچه همه گیری  کرونا ضرر و زیان خود را به این کشور تحمیل کرده است، اما برخی می گویند که این جشن ها می توانند حواس پرتی خوشی در انتهای یک سال سخت باشند.

خرید و هدیه دادن طلا در هند امری فرخنده تلقی می شود. این کشور جشن دوشرا را روز یک شنبه و جشن های دیوالی و دانتراس را در نوامبر برگزار می کند

با نرخ برابری هر 74 روپیه هند برابر 1 دلار و هر 96.67 روپیه برابر 1 پوند انگلیس، معاملات آتی طلای محلی به ازای هر 10 گرم طلا حدود 50920 روپیه  انجام شد. قیمت ها در ماه آگوست به بالاترین رقم یعنی 56191 روپیه در ازای هر اونس طلا رسید.

حدود 5 دلار در ازای هر اونس، حق بیمه در هند اعمال می شود. رویترز همچنین گزارش داد، معامله گران این هفته به ازای هر اونس، 5 دلار بیش از قیمت های رسمی داخلی که شامل 12.5 درصد حق واردات و 3 درصد مالیات فروش است، به عنوان بیمه طلا پرداخت کرده اند ، در حالی که حق بیمه در هفته گذشته 1 دلار بود.

این هفته عدم اطمینان زیادی در بازار وجود دارد، با وجود اقدامات جدید فرانسه و ایتالیا برای مهار کرونا، موارد ابتلا در اروپا در حال افزایش است. هم چنین موارد جدید ابتلا در شمال غرب چین گزارش شده است که باعث تقویت ارزش دلار شده و بر بازار طلا تاثیر گذاشته است.

در آن سوی جهان، قانون گذاران ایالات متحده هنوز در حال کشمکش برای رسیدن به توافق در خصوص  تصویب آخرین بسته محرک اقتصادی، قبل از انتخابات هستند. از یک هفته پیش گفته شده که توافق در حال انجام است و خانم پلوسی همچنان به حصول توافق قبل از انتخابات در 4 نوامبر خوش بین است. این بسته محرک مای می تواند بر روی قیمت جهانی طلا تاثیر بگذارد .

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده