سطح مقاومت قیمت طلا در کانال 1850 دلار

اخبار طلا و سکه sarayetala دسامبر 10, 2020 | 11:33 زمان مطالعه 2 دقیقه

پس از بازپس گیری هفته گذشته ، طلا هنوز بالاتر از سطح مقاومت 1848.84 دلار معامله نشده است اما برای یک شب 0.18 درصد بالاتر بود. از طرف دیگر نقره چندان مثبت به نظر نمی رسد و در اولین معاملات هفته 0.18٪ با رنگ قرمز(ضرر یا منفی) معامله می شود.

به طور کلی احساسات در رویارویی با ریسک بسیار متفاوت بوده است. Nikkei 225  0.73٪ پایین تر است ، Shanghai Composite کمی بیش از نیم درصد افت دارد اما ASX در استرالیا 0.62٪ از معامله امتناع  می کند. این همه علی رغم اخبار مثبت در مورد جبهه محرک، در حالی است که انتظار می رود ترامپ و مک کانل از آخرین لایحه تخفیف که ارزش آن حدود 908 میلیارد دلار است پشتیبانی کنند.

از نظر اخبار ، جلسه آسیایی بسیار آرام بوده است. با این حال ، BoJ کار را از منتل به عنوان بزرگترین دارنده سهام از صندوق بازنشستگی ماموت GPIF بر تحویل گرفته است. بانک مرکزی ژاپن اکنون 44.8 تریلیون پوند دارایی شرکت را به دلیل سیاست QE تا بی نهایت که اتخاذ کرده در اختیار دارد.

در مورد برگزیت ، گزارشی منتشر شده است که حاکی از آن است که مرکل و ماکرون برای تعدیل تقاضاهای برابر میدان رقابت تلاش می­کنند. حماسه برگزیت اکنون جنجالی برپا کرده است که اگر معامله ای در پایان ماه بسته نشود ، انگلیس مجبور است با بزرگترین شریک تجاری خود با شرایط WTO تجارت کند.

برخی اطلاعات یک شبه از چین وجود داشت. داده های تجاری نشان داد که صادرات پس از ضربه گسترده اقتصاد از بیماری همه گیر کرونا به خوبی بهبود می یابد اما واردات همچنان کند است. صادرات سال به 21.1 درصد در مقابل انتظار 12 درصد و واردات با 4.5 درصد در مقابل اتفاق نظر تحلیلگر که 6.1 درصد بود، رسیده است.

در بازارهای کالاها ، بیشتر سهم ها قرمز هستند اما روی و نیکل نیم درصد در رنگ سیاه(امتناع از معامله) باقی مانده­اند. قلع (0.29٪) و پلاتین (0.08٪) نیز سر خود را بالاتر از سطح خطر نگه داشته­اند اما مس 0.34٪ پایین تر است.

به نگاهی جلو و انتظار برای بقیه جلسه مهمترین موارد شامل تولید صنعتی آلمان ، Ivey PMI کانادایی و تولید ناخالص داخلی ژاپن است.

برچسب ها :

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده