فشار قیمت طلا به سمت 2300 دلار در سال 2021

فشار طلا به سمت قیمت 2300 دلار با تزریق واکسن کرونا
اخبار طلا و سکه sarayetala دسامبر 5, 2020 | 18:37 زمان مطالعه 3 دقیقه

قیمت طلا در معاملات ظهر امروز پنجشنبه در ایالات متحده بالاتر است زیرا پیش ­خرید کننده­های سهام بازار را تثبیت کرده و اواخر این هفته پس از آنکه قیمت ها در دوشنبه به پایین ترین سطح پنج ماه رسیدند، روند صعودی به خود گرفتند. از زمان بسته شدن قیمت ها در روز دوشنبه ، قیمت هر اونس طلا حدود 60 دلار افزایش یافته است.

ارزش کاهش ارزش دلار آمریکا که امروز به پایین ترین سطح 2.5 ساله خود رسید ، به نفع پیش­ خرید کننده­ های سهام بازار فلزات است. معاملات آتی طلای فوریه با 10 دلار و 50 سنت افزایش به 1840.70 دلار رسید و نقره کامکس در مارس با آخرین افزایش 0.03 دلار به 24 دلار و 11 سنت در هر اونس رسید.

بازارهای سهام جهانی یک شبه درهم ریختند. شاخص های سهام ایالات متحده در اواسط ظهر و در بالاترین حد یا نزدیک به بالاترین رکورد خود هستند. ظرفیت ریسک در اواخر این هفته همچنان خوب است. گزارش ها حاکی از آن است که رئیس جمهور منتخب جو بایدن نیز در حال گرفتن بسته کمک مالی همه گیری کوید 19 دو طرفه برای آمریکایی ها است که مجموعاً چیزی کمتر از 1 تریلیون دلار خواهد بود.

بازارهای داغ طلا و نقره همچنین از مفاهیمی که بسته ای می تواند در هفته های آینده توسط کنگره آمریکا به تصویب برسد بهره می برند – نه از نقطه نظر امنیت ، بلکه از نظراینکه هجوم پول نقد به سیستم مالی تقاضای فلزات را افزایش می دهد و تورم قیمتی را که می تواند در این مسیر روشن شود بیشتر تحریک می کند.

این بازار از مرگ و میر ناشی از مرگ روزانه در اثر بیماری کرونا در ایالات متحده و تعداد مبتلایان روزانه تقریباً بی سابقه چشم پوشی می کند. بسیاری از کارشناسان بهداشت گفتند که تعداد مرگ و میر و مبتلایان در ایالات متحده در زمستان بالا خواهد ماند.

کشورهای اروپایی نیز از ویروس و تأثیر آن بر مردم و مشاغل رنج می برند. روز پنجشنبه ، هنگامی که شاخص مدیران خرید ترکیبی بلوکی نوامبر (PMI) 45.3 در مقایسه با 50.0 در اکتبر اعلام شد ، شواهدی از وضعیت اقتصادی درگیر در حوزه­ی  یورو مشاهده شد. سطح زیر 50.0 بیانگر انقباض در اقتصاد است.

نقطه داده اقتصادی هفته آمریکا گزارش جمعه صبح وضعیت اشتغال ایالات متحده از وزارت کار است. پیش بینی می شود تعداد اصلی حقوق و دستمزد افراد غیر کشاورز در آن گزارش 440،000 کارگر باشد. گزارش اشتغال ملی ADP در ایالات متحده در روز چهارشنبه نادیده گرفته شد. شاخص دلار آمریکا امروز به شدت پایین آمده و به پایین ترین سطح 2.5 ساله خود رسیده است.

معامله گران بازار کالاها ، از جمله معامله گران فلزات ، از نزدیک  شاهد کم شدن ارزش پول هستند ، زیرا این یک عنصر صعودی است. بیشتر کالاهای عمده خام مورد معامله در بازار جهانی با دلار آمریکا قیمت گذاری می شوند. وقتی دلار تضعیف می شود ، خرید آن کالاها را با ارز غیر آمریکایی ارزان می کند. بازار مهم دیگر در خارج از کشور ، قیمت های آتی نفت خام ژانویه نایمکس را ضعیف تر می داند و در هر بشکه حدود 45.00 دلار معامله می شود.

کارتل نفتی اوپک اواخر این هفته در حال برگزاری جلسات است و گزارش شده است که در حال تایید افزایش سهمیه های تولید نفت خود است و روسیه نیز همین کار را انجام می دهد. بازده معاملات آتی 10 ساله خزانه داری ایالات متحده در حال حاضر با 0.93 درصد معامله می شود.

از نظر فنی ، بازارهای کساد آتی طلا در ماه فوریه هنوز دارای یک مزیت کلی در کوتاه مدت هستند. در حالی که قیمت ها در نمودار باروری روزانه هنوز در یک روند نزولی سه هفته ای هستند ، افزایش قیمت های جمعه احتمالاً روند نزولی قیمت را نفی می کند. همچنین ، قیمت طلا به بالاتر از میانگین متحرک 200 روزه صعود کرده است.

هدف بعدی صعودی بازارهای پررونق تولید یک معامله در معاملات آتی فوریه بالاتر از مقاومت ثابت در 1900.00 دلار است. هدف بعدی نزولی کوتاه مدت بازارهای کساد، پایین آوردن قیمت های آتی به زیر پشتیبانی فنی قوی در پایین ترین سطح هفته 1767.20 دلار است.

مقاومت در ابتدا در 1،855.00 دلار و سپس در 1875،00 دلار مشاهده می شود. حمایت اول در کمترین قیمت امروز 1828.90 دلار و سپس در 1،810.00 دلار مشاهده می شود. رتبه بندی بازار ویکوف: 4.5

بازارهای داغ و بازارهای کساد آتی نقره ای در ماه مارس در یک سطح کلی در زمینه بازی فنی و کوتاه مدت قرار دارند. هدف بعدی صعودی بازارهای داغ  نقره  بستن قیمت ها نسبت به مقاومت فنی قوی در بالاترین میزان در نوامبر 26.27 دلار در هر اونس است. هدف بعدی نزولی برای بازارهای کساد بسته شدن قیمت ها به زیر حمایت کامل در پایین ماه سپتامبر 21.93 دلار است.

اولین مقاومت در بالاترین قیمت این هفته 24.455 دلار و سپس در 25.00 دلار دیده می شود. حمایت بعدی در کمترین میزان روز 23.68 دلار در روز چهارشنبه و سپس در 23.00 دلار مشاهده می شود. رتبه بندی بازار ویکوف : 5.0

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده