مسیر طلا به سمت 2300 دلار

اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 21, 2020 | 16:48 زمان مطالعه 3 دقیقه

ادوارد مویا ، تحلیلگر ارشد بازار OANDA ، كه به دنبال دستیابی به قیمت طلا 2300 دلاری هر اونس در نیمه اول سال 2021 است ، گفت: مسیر طلا به ركوردهای جدید با وجود اقدامات ناامیدكننده قیمت در نوامبر، هنوز دست نخورده است.

مویا روز چهارشنبه به کیتکو نیوز گفت ، اخبار مثبت واکسن باعث فروش در فضای فلزات گرانبها شد زیرا سرمایه گذاران در بهبود اقتصادی قوی تر قیمت گذاری می کنند.

“طلا در جهت برخی از این حرکات روزانه، تجارت بسیار دشواری بوده است. عامل اصلی برای مردم در این بازی تجاری امن بوده است. ما این دو اعلامیه واکسن را در دو دوشنبه گذشته دیدیم که فقط خبر خوبی برای امید است که ما گوشه ای از آن را باز می کنیم. “این واقعاً باعث ایجاد آرامش در بسیاری از مناطق امن شده است.”

با این وجود ، آنچه در آینده از نظر شیوع ویروس کرونا و بهبود اقتصادی به دست می آید هنوز بسیار نامشخص است ، به همین دلیل طلا به عنوان یک سرمایه گذاری جذاب در پایان سال و 2021 باقی خواهد ماند.

وی گفت: “شکل فعلی اقتصاد هنوز محرک های بی سابقه ای را تضمین می کند و سال آینده به دلار بسیار ضعیف تری منجر می شود.”

3 کاتالیزور برتر طلا

سه عامل اصلی برای پیشروی طلا ، افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا ، ضعف بازار سهام و وضعیت بیکاری در سراسر جهان خواهد بود.

مويا خاطرنشان كرد: “آمريكا شاهد ابتلای بيش از 200000 مورد به ویروس کرونا در روز خواهد بود. و در حالي كه اين آستانه هاي دلسرد كننده در حال بروز در آمريكا هستند ، محدودیت­های بيشتري آغاز خواهد شد و اين كاتاليزور فعاليت كنگره خواهد بود.”

هنگامی که دولت های محلی با تجهیزات و تخت های بیمارستانی دست و پنجه نرم می کنند ، کنگره اختلافات خود را کنار می گذارد و اقدام می کند. وی گفت: “به روزرسانی های اطلاعات جدید درمورد کرونا احتمالاً كاتالیزوری برای پایان دادن به بن بست در بحث های محرك مالی است.”

یکی دیگر از کاتالیزورهای مهم برای افزایش قیمت طلا ، اجماع سرمایه گذاران سازمانی است که بازار سهام سال آینده از 3٪ تا 5٪ کاهش خواهد داشت. مویا اظهار داشت: “این از حرکت به سمت طلا پشتیبانی می کند. مردم کمی بدبین خواهند شد.”

و از آنجا که اخبار واکسن قبل از قیمت گذاری منتشر شده است ، چیز زیادی برای ادامه حرکت در بورس سهام در سال آینده وجود ندارد ، به خصوص با توجه به اینکه دو سه ماهه بعدی “برای درآمد واقعا ضعیف خواهند بود”.

سومین کاتالیزور برتر برای طلا ، وضعیت بیکاری در ایالات متحده و سایر نقاط جهان است. “آسیب طولانی مدت به بازار کار شاهد افزایش مطالبات بیکاری خواهد بود. سرمایه گذاران به دلیل ضعف در استخدام ها ، دچار نگرانی بیشتری می شوند. ورشکستگی مشاغل کوچک در حال افزایش است و این فقط فشار بر بانک های مرکزی و دولت ها برای انجام کارهای بیشتر را حفظ می کند. “

تحلیلگر بازار افزود: سیر قیمت طلا سرمایه گذاران را نسبت به پایان سال و در نیمه اول سال آینده ناامید نخواهد کرد.

 مویا گفت: “من تعجب می کنم اگر ما شاهد تجارت طلا بین آن محدوده 1950 تا 2000 دلار نباشیم.”

به احتمال زیاد پایان سال 2020 شاهد از سرگیری گفتگوهای کنگره و اعلام خبر فدرال رزرو در نشست شانزدهم دسامبر اقدامات بیشتری خواهیم بود. “این زمانی است که بانک فدرال احتمالاً افزایش خریدهای ماهانه خزانه داری خود را نشان می دهد. همچنین ، اگر فدرال رزرو کنترل منحنی بازده را اتخاذ نکند ، این نشان می دهد که این روند بسیار مشابه است.”

مویا هشدار داد که ممکن است اقدام قیمت­ها بسیار آشفته باشند. “ما هنوز باید شاهد تحویل کنگره باشیم و متأسفانه همه این تعطیلات منطقه ای ، تعطیلی ها و تعطیلات مدارس فقط فشار را برای تحریک بیشتر افزایش می دهند.”

وقتی نوبت به سال آینده می رسد ، به نظر می رسد نیمه اول سال با بیشترین سود طلا مواجه شویم.

“من انتظار دارم طلا در نیمه اول سال آینده رکورد جدیدی در بالاترین سطح خود داشته باشد. اینکه چطور قیمت ها سال را به پایان می رسانند ، بسیار نامشخص خواهد بود. بسیاری از اینها به نحوه انتشار ویروس و میزان موثر بودن واکسن ها بستگی دارد. “من هنوز نسبت به طلا بسیار خوش­بین هستم و فکر می کنم رسیدن به سطح 2300 دلار ممکن است.”

مویا افزود ، مهم است که به خاطر داشته باشید هنگامی که بازارها از معاملات همه گیر خارج می شوند ، نگرانی های تورمی برمی گردند که برای طلا مفید است.

وی گفت: “ما یك دهه را پشت سر گذاشته ایم بدون آنكه از تورم وحشت داشته باشیم. و این خطرات شروع به كاهش خواهند كرد.” “به همین دلیل بسیاری از مردم همچنان به دنبال طلا هستند تا بتواند این نرخ را به دلار افزایش دهد و به قلمروی با سابقه بالاتری برساند.”

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده