قیمت طلا در بالاترین سطح شش هفته گذشته / توقف قیمت به دلیل انتشار اطلاعات شغلی آمریکا

ثابت مانده رشد قیمت طلا به دلشل افزایش شغل در آمریکا
اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 6, 2020 | 21:14 زمان مطالعه 2 دقیقه

قیمت طلا در بالاترین حد کسادی خود در شش هفته گذشته قرار دارد اما همچنان پس از انتشار اطلاعات قوی بازار کار همچنان به رشد ناچیز دست یافته است زیرا اقتصاد ایالات متحده در اکتبر شغل بیشتری ایجاد کرده است.

جمعه ، اداره آمار کار گفت که 638،000 شغل در ماه اکتبر ایجاد شده است ، اقتصاددانان افزایش حدود 595،000 شغل را انتظار داشتند.

“این پیشرفت ها در بازار کار نشان دهنده ادامه فعالیت اقتصادی است که به دلیل همه گیری ویروس کرونا (COVID-19) و تلاش برای مهار آن محدود شده بود. در ماه اکتبر ، مشاغل قابل توجهی در زمینه اوقات فراغت و مهمان داری ، خدمات حرفه ای و تجاری ، تجارت خرده فروشی و ساخت و ساز ایجاد شد. اشتغال در بخش دولتی کاهش یافته است. “

در همان زمان نرخ بیکاری 6.9٪ بود که در مقایسه با سطح سپتامبر 7.9٪ کاهش داشت. پیش بینی های صاحب نظران کاهش 7.7 درصدی بود.

بازار طلا در واکنش اولیه به میزان حقوق و دستمزد مشاغل غیر کشاورزی، سود ناچیزی کسب کرده است. معاملات آتی طلا در دسامبر آخرین بار در 1،953.2 دلار معامله شد که در روز با 0.31 درصد افزایش روبرو شد.

با این حال آخرین گزارش­های اشتغال همگی مثبت نبودند. در حالی که افراد بیشتری به کار خود بازمی گردند ، افزایش عمده دستمزد را مشاهده نمی کنند. در این گزارش آمده است که متوسط دستمزد ساعتی با چهار سنت یا 0.1 درصد افزایش به 29.50 دلار رسیده است. رشد دستمزد کمتر از حد انتظار بود زیرا پیش بینی های کارشناسان افزایش 0.2 درصدی بود.

اگرچه بازار کار ایالات متحده همچنان قدرت چشمگیری را نشان می دهد ، بسیاری از اقتصاددانان متذکر می شوند که هنوز فاصله زیادی تا بازگشت اشتغال به سطح قبل از همه گیری کرونا وجود دارد.

کاترین جاج ، اقتصاددان ارشد در CIBC ، گفت که پس از گزارش روز جمعه ، در حال حاضر کمتر از 10 میلیون کارگر بیکار هستند زیرا فقط بیش از نیمی از مشاغل از دست رفته در طی همه گیری برگشته است.

با این وجود جاج همچنین نگرانی هایی را مطرح كرد مبنی بر اینكه بازگشایی مجدد پرونده ها در آمریكا می تواند بر اقتصاد و اشتغال در سال جدید تأثیر بگذارد.

او گفت: “علی رغم شگفتی مثبت در گزارش امروز ، با افزایش شدید موارد جدید ویروس ، به نظر می رسد افتتاح مجدد قبلی مشاغل از دوام کمتری برخوردار است ، پیش­بینی می کند که درآمد اشتغال در ماه های آینده کند یا احتمالاً معکوس شود. “

در حال حاضر گرچه اکثر داده های اقتصادی ایالات متحده در انتخابات فعلی در ایالات متحده جای خود را حفظ می کنند این در حالی است که بایدن در آرا کالج انتخاباتی پیشرو است ، به دلیل مشارکت بی سابقه در نظرسنجی های پیشین ، چندین ایالت مهم هنوز در حال شمارش آرا هستند. مسابقات در جورجیا ، پنسیلوانیا ، نوادا ، آریزونا بسیار نزدیک است و نمی توان مسابقه داد.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده