با افزایش امید به واکسن کرونا ، طلا هنوز نقشی مثبت در بازار دارد

قیمت آتی طلا و نقره
اخبار طلا و سکه sarayetala دسامبر 2, 2020 | 20:36 زمان مطالعه 2 دقیقه

با بسته شدن قیمت جهانی طلا در روز جمعه در پایین ترین قیمت از ماه ژوئن، مطمئنم که معامله گران طلا ، نسبت به بسته شدن رزرو در هفته نزولی این فلز گرانبها خوشحال اند.

فشار فروش برای طلا روز دوشنبه پس این رخ داد که قیمت ها از حمایت حیاتی 1850$ بابت هر اونس پایین تر رفت. روند نزولی تا روز جمعه تا قیمت 1800$ بابت هر اونس ادامه یافت. تحلیلگران و معامله کنندگان حالا به قیمت 1750$ چشم دوخته اند، که پایین تر از سطح 50% فیبوناچی از بالاترین حد ماه اوت می باشد.

هرچند بازار طلا این هفته را هم با سقوط پشت سر گذاشت، تحلیلگران معتقدند با وجود کمتر شدن حجم معاملات، سرمایه گذاران باید دقت بیشتری را به کار بگیرند.

این سقوط طلا در روز جمعه حتی پس از آن که دلار امریکا درگیر سقوط نرخ بهره اوراق قرضه بود رخ داد، و با توجه به نظر تحلیلگران، هیچ دلیل بنیادی برای رسیدن قیمت طلا به کمترین حد چهارماه وجود ندارد.

چنان که طلا تضعیف می شود، پیش بینی های بلند مدت تحت بررسی و تجدید نظر قرار می گیرند. خبر جدی هفته، روز سه شنبه منتشر شد که بانک امریکا اعلام کرد: برای پایان 2021 به دلیل اخبار واکسن پیش بینی قیمت 3000 دلاری می کند.

این بانک همچنان قیمت طلا را بالاتر از 2000$ بابت هر اونس برای سال بعد پیش بینی می کند، اما روند نزولی همچنان ادامه دارد.

تحلیلگران بانک در گزارش دورنمای روز 2021 اعلام کردند :” چنان که اقتصاد جهانی دوباره رشد می کند، طلا با چالش رو به رو می شود، و رسیدن به قیمت 3000$ بابت هر اونس غیر ممکن می نماید، اما بسته حمایتی پولی می تواند قیمت آن را بالاتر از 2000$ بیاورد.”

پس این سقوط یک فرصت خرید استراتژیک است یا شروع یک حرکت بزرگ؟

من زیاد خوشبین نیستم که رشد بازار سهام جایگزین آن شود. بسیاری تحلیلگران و اقتصاددانانی که من با ان ها طی هفته گذشته بحث کردم گفتند که در موقع اققتصاد هنوز چیزهای زیادی نامشخص است.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده