تحلیل و پیش بینی قیمت نقره در سال 2021

پیش بینی قیمت نقره تا سال 2021
اخبار طلا و سکه sarayetala اکتبر 29, 2020 | 16:09 زمان مطالعه 2 دقیقه

پیش بینی قیمت نقره تا سال 2021 : بازار نقره که در یک الگوی ثابت گیر افتاده است، می تواند در میان مدت تحت فشار باقی بماند اما یک شرکت تحقیقاتی می گوید که  قیمت فلزات گرانبها به لحاظ فاندمنتال در بلند مدت آسیب نخواهد دید.

در گزارشی که روز سه شنبه چاپ شد، تحلیلگران در شرکت تحقیقاتی انگلیسی متال فاکس (metal focus) گفتند که به دلیل تقاضای بالا، قیمت طلا در انتهای سال به نزدیک بالاترین حد خود در آگوست خواهد رسید، در همین  حال در سال 2021، معتقدند که قیمت نقره بالاتر از 30 دلار بابت هر انس خواهد بود.

این نظرات پس از آن مطرح شد که قیمت نقره تا نزدیکی خط مقاومت 24 دلار بابت هر اونس سقوط کرد. قیمت نقره کامکس دسامبر برابر 23.48 دلار بابت هر اونس رسید و 4.5% کاهش را تجربه کرد.

تحلیلگران اشاره کردند که حتی با وجود ثبات قیمتی دوماهه نقره، تقاضا برای سرمایه گذاری روی این فلز افزایش می یابد.

تحلیلگران اضافه کردند: ” عدم توانایی نقره در شکست خط مقاومت روانی 30$ ابتدا موجب برداشت سود در اواخر آگوست و اوایل سپتامبر شد. هرچند، بسیاری از سرمایه ها نیز حفظ شد و حالا ذخائر زیادی با قیمت پایین تر از پیک اگوست در دست سرمایه گذاران قرار دارد. با جریان حال حاضر در سال 2021 در 316Moz، نقره ETP به بالاترین رکورد رشد سالانه خود خواهد رسید”

هرچند قیمت طلا به بالاترین حد خود در سال رسید این شرکت هنوز این مورد را برای نقره پیش بینی نمی کند.

تحلیلگران می گویند که آن ها برای نقره پیش بینی یک صعود جدید پس از انتخابات 13 آبان امریکا را دارند.

آن ها می گویند: نتایج انتخابات ایالات متحده امریکا، بی شک می تواند موجب تحریک گسترده بازارهای پولی و مالی شود و باعث بازیابی اقتصادی به حد نامشخصی خواهد شد در حالی که موارد کووید 19 همچنان در اوج خود قرار دارد. همین مورد ممکن است برای اروپا اتفاق بیافتد که آمار مبتلایان به رکورد شده و معیارهای قرنطینه موجب ایجاد شک و تردید درباره بازیابی اقتصادی شده است. لذا احتمال سرمایه گذاری برای نقره ( و همچنین طلا) همچنان قوی است. این مهم ترین فرض پشت پیش بینی ماست که قیمت نقره طی سال 2021 می تواند مرز 30$ را رد کند. “

بیشتر بخوانید : بازار جهانی طلا در حالت انتظار

هرچند شرکت متال فاکس به صعود نقره در بلند مدت اعتقاد دارد، ان ها گفته اند که سرمایه گذاران باید انتظار تزلزل در میان مدت را طبق  انتظارات بر اثر تغییر رشد جهانی اقتصاد داشته باشند.

تحلیلگران می گویند: ” همچنان کند تر از رشد پیش بینی شده اقتصاد و با وجود نرخ بالای بیکاری در جهان، بازیابی اقتصادی در صنعت، جواهرات و تقاضای نقره رخ خواهد داد.”

در همین زمان، این شرکت تحقیقات انگلیسی گفت که افزایش  تامین معادن می تواند بر قیمت ها تاثیر بگذارد. آن ها انتظار دارند که  افزایش تامین نقره در امسال و سال 2021 ادامه یابد.

تحلیلگران گفتند: ” به طور کلی، بازار نقره منتظر اقزایش حجم فیزیکی است. این مورد به آن معناست که سرمایه گذاران می توانند ذخائر اضافی نزد خود نگه دارند. این انتظارات بر اساس پیش بینی ما درباره نقره است، لذا اعتقاد داریم که نقره در آینده ای قابل پیش بینی همچنان به صعود ادامه دهد.”

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده