حساسیت بازار طلا نسبت به اخبار واکسن کرونا

قیمت طلا و نقره تاثیر گذار در بازار آمریکا
اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 19, 2020 | 19:23 زمان مطالعه 2 دقیقه

به گفته یکی از بانک های هلند ، بازار طلا نسبت به اخبار واکسن بیشتر حساس خواهد بود ، اما این بدان معنا نیست که این افزایش قیمت اکنون به پایان رسیده است.

در گزارشی که چهارشنبه منتشر شد ، جورجت بوئل ، استراتژیست ارز و فلزات گرانبها در ABN AMRO ، گفت كه جهت طلا می تواند به چگونگی تأثیر انتظارات برای یك واكسن بالقوه بر رشد اقتصادی بستگی داشته باشد.

این اظهارات در حالی منتشر می شود که قیمت جهانی طلا همچنان زیر 1900 دلار در هر اونس به سختی تلاش می کند. معاملات آتی طلای دسامبر آخرین قیمت هر اونس 1،876.30 دلار معامله شد که در همان روز با افت 0.47 درصدی روبرو شد.

بول خاطرنشان كرد كه از سال 2019 طلا يك داراي امن امن بوده و از سرمايه گذاران در صورت سقوط سيستم مالي و همچنين محافظت در برابر رشد تورم محافظت مي كند. با این حال ، وی افزود که نرخ بهره کم و ارزهای ضعیف عامل مهمی در ایجاد محرک در قیمت طلا از زمان ابتلا به بیماری همه گیر کرونا بوده است.

وی افزود که پناهگاه امن و مصون سازی طلا به تقاضای فیزیکی این فلز گرانبها کمک کرده است. اما وی افزود ، “بسیاری از سرمایه گذاران بیشتر طلا خریداری کردند زیرا بانک های مرکزی سیاست های پولی را آسان کردند ، نرخ های واقعی در بسیاری از کشورها منفی است و ارزهای جذاب کمی وجود دارد.

اکثر ارزها جذاب نیستند زیرا بسیاری از کشورها با عواقب فاجعه آمیز همه گیری ویروس کرونا روبرو هستند و نرخ بهره های سیاستی نزدیک به صفر یا زیر صفر است. در نتیجه ، قیمت طلا به اوج جدیدی رسیده است. “

بوئل گفت ، اخبار اخیر واکسن فشارهایی را بر این استراتژی سرمایه گذاری وارد کرده است. هفته گذشته فیزر و بیوتک وقتی اعلام کردند که واکسن بالقوه ای دارند که بیش از 90٪ موثر است ، بازارها را متعجب کردند.

روز دوشنبه ، مدرنا گفت كه واكسن مشابهي كه در حال توليد است 95٪ در برابر کرونا تاثير دارد. اگر واکسنی وجود داشته باشد و آن را روانه بازار کنید ، زندگی می تواند مانند قبل از همه گیری ویروس کرونا از سر گرفته شود.

سرمایه گذاران تاکنون فرض می کنند که بانک فدرال برای پنج تا هفت سال آینده نرخ بهره را پایین نگه می دارد. “،” او گفت. “با این حال ، با بهبود طولانی مدت اقتصاد ایالات متحده ، این مدت زمان می تواند کوتاه تر باشد ، که می تواند منجر به کاهش قیمت طلا شود.”

اگرچه این خطر وجود دارد که تغییر انتظارات در سود باعث ایجاد فشار فروش در طلا شود ، اما بول گفت که هنوز حمایت شدیدی از جانب سرمایه گذاران وجود دارد که طلا را به عنوان پناهگاه امن و پرچین تورم می دانند.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده