پیش بینی قیمت آینده طلا و نقره در سال 2020 و 2021 / طلای 5000 دلاری در راه است

پیش بینی قیمت جهانی طلا در سال 2021 - 2022
اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 4, 2020 | 16:20 زمان مطالعه 4 دقیقه

پیش برد و پیش بینی قیمت آینده طلا و نقره در سال 2020 و 2021

موارد تحقیق

– عدم قطعیت و اتفاقات چرخشی احتمالا به افزایش قیمت طلا و نقره تا پایان چرخه اتفاقات می انجامد (احتمالا تا 2024 یا 2025)

– نمودار نسبت طلا به نقره نشان دهنده سطح مشخص حمایتی و مقاومت است. هدف بعدی 2000$، 2250$، 3200$ و سپس 5500$ به بالا است.

– افزایش سرمایه ها تا 2 الی 4 ماه آینده ممکن است ادامه داشته باشد.

من نظرات و سوالات زیاد در رابطه با طلا و فزات گرانبها دریافت کرد که ناشی از تحقیقی بود که اخیرا منتشر کردیم. مقاله تحقیقی امروز بخش اول از یک سری دو بخشی است، که بعضی پیش بینی های گذشته ما را بررسی نموده و نشان می دهد که من و تیم تحقیقاتی من معتقدیم نتیجه احتمالی برای طلا در اواخر 2020 و اوایل 2021 چه خواهد بود.

تاثیر متقابل همگرایی تکنیکال و الگوهای چرخشی

من به دو مقاله پیشین تیمم در اینجا ارجاع می دهد. مقاله ژوئن 2020 با نام “all that glitters when the world jitters is probably gold” این پیش بینی را می کرد که نقطه اوج طلا و نقره طی گسترش کووید 19 شکل پرچمی به خود بگیرد و سپس پایین تر امده و نهایتا منجر به صعود قوی برای طلا و نقره خواهد شد. در اوت 2020، مقاله دیگر ما در رابطه با پیش بینی مفصل قیمت طلا و نقره در سال 2020 و 2021، بیان می داشت که حرکات صد رد صد حساب شده باعث افزایش قیمت طلا و نقره به شکل بلوکه ای می شود تا زمانی که نقطه اوج از این حرکات حساب شده قیمتی به صورت گرد خارج شود.

نمودار زیر از تحقیق ماه اگوست نشان می دهد چگونه پیش بینی های ما با افت نسبت طلا به نقره در 20 مارس 2020 به حقیقت پیوست و سپس همان حرکات صد در صد حساب شده که منجر به سقوط نسبت طلا به نقره می شود اتفاق افتاد. همچنین نشان می دهد که پیش بینی های اوت 2020 که یک سقوط مستقیم را در این نسبت پیشنهاد کردیم احتمالا اتفاق می افتد و منجر به کاهش ملایم قیمت ها می گردد.

فاکتورهای زیادی در رابطه با فلزات گرانبها و شکنندگی بازارهای جهانی در شرایط فعلی بازار وجود دارد. بدین منظور، ما اخیرا پستی را حاوی مقاله ای تحقیقی منشر کردیم که بیان می کرد چرخه های بزرگی در مسیر شکل می گیرند که 3 تا 5 سال در چرخه قیمتی به طول می انجامد. لطفا مقالات زیر را برای اطلاعات بیشتر درباره اتفاقات چرخشی که در حال انجام است مطالعه کنید.

همه این ها برای فلزات گرانبها چه معنایی دارند؟ بدین معناست که عدم قطعیت و اتفاقات چرخشی احتمالا منجر به افزایش قیمت طلا و نقره تا پایان چرخه اتفاقات خواهد شد (احتمالا در 2024 یا 2025). در ذیل، ما تفکرات خود را در رابطه با قیمت آینده طلا و چگونهگی واکنش نسبت طلا به نقره در 6 تا 12 ماه آینده به اشتراک می گذاریم تا به شما در درک بهتر فرصت هایی کمک کرده باشیم که معتقدیم برای سرمایه گذاری در فلزات گرانبها به وجود امده است.

حرکت نزولی اخیر طلا و نقره نشان دهنده تاثیر کووید 19 در فلزات گرانبها است. همچنان بازارها طی 2 الی 3 هفته پیش در حال سقوط بودند، طلا و نقره نیز از سطح حمایتی خود پایین آمدند و کف قیمتی را تشکیل دادند. تیم تحقیقاتی من معتقد است که این حرکت نزولی از همان نوع واکنش قیمتی است که در فوریه و مارس 2020 دیدیم وقتی تمام بازار های امریکا و جهان سقوط کرد. حالا چرخه قیمتی کاملی زیر سطوح حمایتی  واضح به نظر می رسد.

هرچند، ممکن است پیش بینی در نمودار ماهان نسبت طلا به نقره سخت باشد، اما سمت راست نمودار نشان دهنده یک اوج در نسبت است (انتها و خط آبی را دنبال کنید). به دلیل روند فعلی طلا و نقره بر اثر سقوط قیمت فلزات، نسبت طلا و نقره همچنان بالاتر از خط حمایتی در این نمودار است. آنچه که در مارس 2020 گذشت، پس از این که کرونا موجب صعود طلا تا نزدیکی خطوط بالا شد، نقره به نزدیکی پایین ترین سطوح قیمتی رسیدف که موجب اوج نسبت طلا به نقره شد.

در حال حاضر، هم طلا و هم نقره به صورت برابر حرکت می کنند که باعث ایجاد قله های عادی تری در نسبت طلا به نقره می شود. ما معتقدیم که سطح حمایتی این نمودار اگر نسبت صعود کند به مانند سقف عمل می کند. همینطور معتقدیم که سطوح مقاومتی اهداف بعدی طلا خواهند بود. سطوح 20004 تا 2500$ مشخصا هدف بعدی قیمت ها در بالا هستند. وقتی به این سطوح برسند، معتقدیم طلا سعی می کند به 3200$ یا بالاتر نزدیک شود. نهایتا سطح 5500$ در رادار ما دیده می شود که آخرین قیمت در این روند خواهد بود (این مورد در 2022 یا بعد از آن اتفاق می افتد).

تحقیقات ما بیانگر شکل گیری یک پایه جدید در بازار سهام ایالات متحده و بازار طلا و نقره است. این پایه جدد ممکن است تبدل به کف قیمتی آینده شود زمانی که قیمت های بالا بیشتر صعود می کنند. محققان ما معتقدند که این الگوی پایه در اواسط یا اواخر 2021 ( و احتمالا تا اوایل 2022) شروع به شکل گیری می کند. ما عملکرد قیمت فعلی در بازار سهام امریکا و گرانبها را می بینیم که وقتی به قیمت های بسیار بالا حرکت می کند، مشخص تر است.

ما معتقدیم که این پایه گذاری تا 2 الی 4 ماه آینده در بازار سهام امریکا و فلزات گرانبها ادامه می یابد. این بدان معنا نیست که فلزات گرانبها ممکن است از سطوح پایه ای فعلی بالاتر بروند. ما معتقدیم که الگوی پایه جدید موجب افزایش زیاد قیمت در زمان خود می شود اما در حال حاضر فکر می کنیم که حرکات ملایم تر و با شیب کند در فلزات همراه است.

در بخش دوم این مقاله تحقیقی، ما انتظارات بیشتری را مطرح می کنیم و سعی می کنیم این پایه قیمتی اینده را که در بازار سهام امریکا و فلزات گرانبها در حال شکل گیری است، بیشتر تشریح کنیم.

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده