آیا قیمت جهانی طلا به 2500 دلار می رسد ؟

اخبار طلا و سکه sarayetala اکتبر 31, 2020 | 17:24 زمان مطالعه 3 دقیقه

طلا در این هفته به پایین ترین حد خود در ماه رسید که به دلیل عدم قطعیت در انتخابات ریاست جمهوری و وضعیت جدید کرونا می باشد. اما سوال میلیون دلاری به عقیده بروکر ارشد RJO  فیوچرز باب هابرکورن این است که ” چه زمانی فلزات مثل فلزات عمل می کنند؟”

این فلز گرانبها تا قیمت 1859 دلار در روز پنج شنبه سقوط کرد و نتوانست تا به الان از این قیمت بالاتر بیاید.

هابرکورن در گفت و گو با کیتکو در روز چهار شنبه اظهار داشت: ” ما مشکل ویروس کرونا را داریم و سهام ها رو به پایین است در حالی که شاخص دلار صعود می کند. بازارها منتظر توافق بسته حمایتی هستند اما هیچ حمایتی از الان تا زمان انتخابات رخ نخواهد داد”

بیشتر بخوانید : افزایش سودآوری در بخش الماس ژوهانسبورگ

به عقیده هابرکورن اگر این وضعیت پیش از انتخابات بدتر شود، طلا به قیمت 1850 دلار بابت هر اونس خواهد رسید و سپس قیمت 1825 دلار را لمس می کند.

او گفت: ” ما می توانیم قیمت 1825 دلار را ببینم. اگر به دلیل کرونا محدودییت های بیشتری دیده شود، سهام ها حتی بیشتر سقوط می کنند، که احتمالا طلا و نقره را با خود تا زمان انتخابات به پایین می کشند.”

دو هفته پیش، بازار به دلیل نظر سنجی ها به پیروزی دموکرات ها تقریبا مطمئن بود. در حالی که الان اوضاع کمی نامشخص است.

هابرکورن بیان داشت: ” اگر دو هفته پیش از من می پرسیدید که چه کسی پیروز می شود، به شما می گفتم بایدن. اگر امروز از من بپرسید فکر می کنم که ترامپ بر اساس اطلاعاتی که اخیرا بیرون آمده، پیروز می شود. می توانید ببینید که ترامپ برنده می شود و باعث تحریک سهام ها شده و طلا و نقره را بالا می کشد و امیدوارم توافق حمایتی نیز پس از آن حاصل شود.”

وی اضافه کرد: “اگر باید پیروز شود، فلزات شامل طلا حتی بیشتر صعود می کند چون بسته حمایتی او به نظر از بسته ترامپ بهتر است. هفته بعد پس از انتخابات، خواهید دید که فلزات گرانبها رشد می کنند چون احتمال این که بسته حمایتی منتشر شود بسیار افزایش می یابد.”

هابرکورن توضیح داد :” آنچه که سرمایه گذاران به ان نیاز دارند هفته بعد برای طلا اتفاق می افتد تا مثل طلا (به شکل یک کالای امن) رفتار کند. در حال حاضر، حتی با این که هیچ کس ریسک نمی کند، بیشتر خرید های امن به سمت دلار امریکا است. “

وی افزود: “فلزات باید مثل فلزات رفتار کنند. آن ها به کالاها وابسته اند و از زمان شیوع کرونا نیز همین بوده است. وقتی سهام ها افت می کنند فلزات نیز افت می کنند. و مشکل الآن دقیقا همین است که چرا فلزات در حالی که سهام ها رشد کرده و چاپ پول و بسته های حمایتی دولتی مشاهده می شود، افزایش نمی یابند. لذا، سوال میلیون دلار همین است که فلزات چرا مثل فلزات رفتار نمی کنند؟”

او اظهار داشت: ” ما به نقطه ای خواهیم رسید که وقتی بازار به اندازه کافی تحریک شود و نقدینگی از طرف بانک مرکزی وارد شود، فلزات روزهای خوشی در سال 2021 به خود ببینند. اگر بایدن پیروز شود، شاهد افزایش نقدینگی و احتمالا حرکت طلا و نقره خواهیم بود و شاید این ارتباط قطع شود چراکه بسته های تحریکی بزرگتر موجب صعود طلا و نقره شود.”

هابرکورن افزود : “با در نظر گرفتن تمامی این محرک های عمده، طلا و نقره باید بالاتر از سطح فعلی باشند، به خصوص با در نظر گرفتن چاپ پول و نقش امنیتی فلزات.  بهترین چیزی که من امسال شنیدم این بود که فدرال رزرو نمی تواند دیگر طلا و نقره تولید کند، اما قصد چاپ دلار را دارد. “

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده