موج دوم ویروس کرونا ، قیمت جهانی طلا را به 2000 دلار برمی گرداند

تاثیر افزایش قیمت طلا به دلیل ویروس کرونا
اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 5, 2020 | 17:33 زمان مطالعه 2 دقیقه

موج دوم ویروس کرونا ، قیمت طلا را به 2000 دلار برمی گرداند و این انتخابات نیست.

طلا به دنبال بازگشت به بالاترین رقم خود در ماه آگوست به هر اونس بیش از 2000 دلار است، به گفته بنیانگذار Digix و مدیر COO شان دی جی و این محرک آن را به آنجا خواهد رساند .

جی روز سه شنبه به کیتکو نیوز گفت ، پس از پایان انتخابات و مشخص شدن برنده ، کاتالیزور بعدی که هر اونس طلا را به 2000 دلار برمی گرداند ، احیای مجدد پرونده ویروس کرونا است. این امر به ویژه در محیطی که هنوز واکسن موفقی وجود ندارد ویرانگر خواهد بود.

“شما خواهید دید که بسیاری از مدیران پول در پشت انتخابات به فضای معاملات بازمی گردند. دیجی گفت ، عامل اصلی بعدی در بازار پرونده ویروس کرونا و یک برنامه زمانی برای واکسن خواهد بود.

دیجی خاطرنشان کرد ، مهم نیست که چه کسی در انتخابات پیروز شود ، موج دوم COVID-19 قیمت طلا را به سمت بالا سوق خواهد داد.

بیشتر بخوانید : وضعیت مبهم استخراج طلا به دلیل انتخابات آمریکا

دیجی خاطرنشان کرد ، وقتی نوبت به اقدامات کوتاه مدت می رسد ، بازارها با تاخیر در نتایج متعجب نمی شوند.

“فضای این انتخابات خاص قطعاً بحثهای بیشتری را هنگام نتیجه گیری ایجاد می کند. او گفت: “من از دیدن تاخیر بیش از 24 ساعت به دلیل تماس نزدیک در حالت های نوسان تعجب نخواهم کرد “.

دیجی افزود ، پتانسیل صعودی طلا همچنین در انتقال ناهنجار قدرت نهفته است. وی گفت: “اگر روند انتقال آرام باشد ، سرمایه گذاران سریعاً در ایالات متحده سرمایه گذاری می كنند زیرا بازارها زودتر از آنچه که فکر می­کنید قیمت­ گذاری محرک را شروع می­کنند، خصوصاً اگر بایدن پیروز شود.”

پیش بینی های قیمت طلا درسال 2021

سال آینده ، بازارها بدهی ایالات متحده ، سیاست های محرک و بازگشایی اقتصاد آسیا را صفر می کنند ، که احتمالاً سریعتر از آمریکای شمالی یا اروپا اتفاق خواهد افتاد.

دیجی گفت: “بازار طلا به سمت بالا روند صعودی خواهد داشت ، زیرا بیشتر کشورها در جهان در مقابله با ویروس هنوز دوره بسیار سختی را پشت سر می گذارند.” “موضوع اصلی در سال آینده توزیع واکسن خواهد بود. اگر این اتفاق نیفتد ، اقتصادها به این زودی بازگشایی نخواهند شد.”

بنیانگذار Digix پیش بینی نمی کند که نوسانات یکسانی در طلا در سال آینده وجود داشته باشد ، و پیش بینی می کند که قیمت این فلز گرانبها در پایان سال 2021 نزدیک به سطح شروع خود برسد.

“من با احتیاط نسبت به عملکرد طلا برای سال آینده خوش بین هستم. او گفت: “من فکر می کنم طلا برای سال آینده شکل پایدار تری از دارایی خواهد بود “.”بازار سهام احتمالاً بسیار بی ثبات تر است.”

یک نکته مهم که هنوز در بازارها قیمت گذاری نشده است ، برنامه زمانی واکسن است. “این بسیار غیرقابل پیش بینی است. چه زمانی این آزمایشات موفقیت آمیز و قطعی خواهد بود و چه زمانی قادر به تولید واکسن هستند؟دیجی گقت: ” این تأثیر زیادی بر تولید ، مسافرت و سایر حوزه­ها خواهد گذاشت. “

با بازگشایی اقتصاد ، کاهش خطر و سود فلزات صنعتی ، احتمالاً یک واکسن موفق باعث کاهش طلا خواهد شد. دیجی خاطرنشان کرد: “هنگامی که واکسن سرانجام در دسترس قرار گیرد ، بسیاری از کالاهای صنعتی را مشاهده خواهید کرد که به خوبی معامله می شوند.”

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده