سناریوی قیمت طلا 2300 دلاری در سه ماهه اول 2021

پیش بینی قیمت جهای طلا در سال 2021
اخبار طلا و سکه sarayetala نوامبر 28, 2020 | 18:38 زمان مطالعه 2 دقیقه

قیمت های طلا حتی در شرایطی که بازار در حال رشد با باد مخالف است ، جای بیشتری دارد که افزایش یابد زیرا واکسن های بالقوه کرونا احساس مثبت سرمایه گذاران را تقویت می کنند با این حال ، تحلیلگران کالا در سوسایتی جنرال گفتند که آنها به دنبال اوج گرفتن قیمت ها در نیمه اول سال 2021 هستند.

در گزارشی که روز سه شنبه منتشر شد ، تحلیلگران بانک فرانسوی گفتند که نرخ بهره فوق العاده کم در سراسر جهان ، همراه با دلار ضعیف آمریکا ، به حمایت از قیمت طلا در دو سه ماهه اول سال آینده ادامه خواهد داد. با این حال ، با بازگشت بازار به حالت “عادی” ، قیمت طلا می تواند در نیمه دوم سال با کشمکش روبرو شود.

تحلیلگران گفتند: “ما چندین ماه پیش بینی کرده ایم که بازگشت به حالت ” عادی “یک عامل نزولی برای طلا خواهد بود.”

تحلیلگران گفتند که در سناریوی صعودی قیمت طلای ، آنها می بینند که قیمت طلا در سه ماهه اول سال 2021 به بالاترین قیمت 2340 دلار در هر اونس رسیده است. متوسط قیمت طلای این بانک برای سال آینده 2.050 دلار در هر اونس است.

تحلیلگران گفتند: “نرخ های منفی واقعی ، سطح رکورد دارایی های با بازدهی منفی ، گسترش بدهی ایالات متحده ، تقویت CNY و درنهایت ، ورود بالقوه به دارایی های E.M ، دلار آمریکا را تحت فشار قرار داده و از طلا حمایت می کند”.

با نگاه به سال 2022 ، سوک گن شاهد افت قیمت ها به 1800 دلار در هر اونس است. آنها متذکر شدند که واکسنهای احتمالی ویروس کرونا ، “نوری در انتهای تونل” است.

این تحلیلگر گفت که چشم انداز طلا به چگونگی بهبود اقتصاد از بیماری همه گیر کرونا بستگی دارد. آنها گفتند که این واکسن بیشترین خطر را برای طلا دارد.

پیش بینی حالت پایه بانک برای سال 2021 این است که تولید ناخالص داخلی جهانی سال آینده 5.4٪ رشد کند. در عین حال ، آنها 25٪ احتمال سناریوی صعودی را پیش­بینی می کنند که در آن تولید ناخالص داخلی جهانی 6.1٪ گسترش یابد.

تحلیلگران گفتند: “سناریوی صعودی اقتصادی ما ، که حاکی از رواج یک واکسن بدون اشکال و موثر است ، همچنان بیشترین ضرر را برای طلا خواهد داشت ، زیرا نگرانی از تلاطم سهام را کاهش می دهد و سیاست های پولی را از بین می برد.” “با شروع نقد کردن سرمایه ها توسط سرمایه گذاران ، خاطرات کاهش قیمت طلا در سال 2013 دوباره ظاهر می شود. با گفتن این موضوع ، نوسان معامله نیز محدود خواهد شد ، و افتها را محدود می کند. “

ساک گن با نگاهی به پویایی بازار گفت که تقاضای سرمایه گذاران بزرگترین محرک طلا در سال 2021 خواهد بود.

آنها گفتند كه در سال آينده ميزان ذخاير محصولات تجارتي جهاني (ETP) ، 300 تن افزايش مي يابد كه نسبت به 800 تن افزايش امسال، كاهش خواهد داشت.

تحلیلگران گفتند: “ما اعتقاد داریم این امر از نیمه اول سال 2021 دوباره استفاده شده است.” “ما انتظار داریم جریانات معکوس شوند و شاهد جریانهای 100 تنی در سال 2022 در اثر تقاضای کمتری برای دارایی های امن باشیم.”

مطالب مرتبط

مطالب برگزیده